Erkenek Tünelinde Terramesh Sistem Duvar Uygulaması
Artvin Barajı Terramesh Sistem Duvar Uygulaması
Artvin Barajı Terramesh Sistem Duvar Uygulaması
Mayıs 2, 2017
KGM 14 Bölge Müd Şube Sınırlarındaki Yol Kesimlerinde Kaya Düşmesi Uygulaması
KGM 14 Bölge Müd Şube Sınırlarındaki Yol Kesimlerinde Kaya Düşmesi
Haziran 15, 2017

Erkenek Tünelinde Terramesh Sistem Duvar Uygulaması

Erkenek Tünelinde Terramesh Sistem Duvar Uygulaması

Doğu Anadolu ile Akdeniz Arasında Köprü Görevini Üstlenen Erkenek Tünelinde Maccaferri İmzası

Türkiye pazarına sunmuş olduğu çift bükümlü tel ağ türevi ve geosentetik ürünler ile inşaat ve alt yapı sektöründe faaliyet gösteren Maccaferri, Doğu Anadolu’yu Malatya üzerinden Akdeniz Bölgesi’ne bağlayan Erkenek Tünel portallarında, Terramesh Sistem duvar uygulamasını gerçekleştirdi.

erkenek tüneli istinat duvarı
istinat duvarı

Doğa ile uyumlu yenilikçi mühendislik çözümleri konusunda Türkiye’de birçok alt yapı projesine imza atan Maccaferri, bin 816 metre uzunluğunda 2 tüpten oluşan ve Doğu Anadolu’yu Malatya üzerinden Akdeniz Bölgesi’ne bağlayan Erkenek Tüneli portallarında, Terramesh Sistem duvar uygulamasını tamamladı. Tünel portallarında kullanılan Terrasmesh Sistem yüzeyleri doğaya uyumlu bir görüntü sağlarken, uygulanan MacMat sistemi ile de şevlerin yüzeysel erozyonu engellenmiş oldu.

Maccaferri tarafından tasarımı ve uygulaması gerçekleştirilen Erkenek Tüneli’ndeki erozyon kontrol örtüsü olan MacMat sistem üzerine yapılan püskürtme tohumlama işlemi sayesinde, yeşil ve doğa ile uyumlu estetik bir görüntü elde edildi.

Güzergah üzerindeki bütün illere yapılacak olan seyahatlerin kolaylaştırması ve yük taşıma anlamında da ülke ekonomisine ciddi katkı sağlaması planlanan Erkenek Tüneli’nin Terramesh Sistem duvar uygulaması 3 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı.

Maccaferri; otoyollar, demiryolları, havaalanları ve endüstriyel altyapılar için gerekli istinat yapısı, kaya düşmesine karşı koruma, dere ıslahı, erozyon kontrolü uygulamaları gibi çözüm konuları ile farklı sektörlerde de faaliyetlerine devam ediyor. Başta müteahhit firmalar, kamu kurumları ve proje firmaları olmak üzere bütün müşteri ve kullanıcılara projelendirme aşamasından uygulama aşamasına kadar tüm süreç boyunca kaliteli, ekonomik, teknolojik ve uzun ömürlü anahtar teslimi çözümler sunuyor.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.