İskeleler, Rıhtımlar ve Mendirekler - Maccaferri

 İskeleler, Rıhtımlar ve Mendirekler

Küçük yapıların çevresel faydaları. İskeleler, rıhtımlar ve mendirekler; portföyümüzdeki teknik çözümler kullanılarak inşa edilip erozyona karşı korunabilir. Maccaferri çözümleri ayrıca limanlar, marinalar ve su alma/su boşaltma yapılarında da kullanılmaktadır. Daha ufak iskeleler ve turistik limanlarda uzun süredir, çevreye iyi entegre oldukları ve aralarındaki boşluklar balık ve kabuklular için birer habitata dönüşerek hızla deniz yaşamının bir parçası haline geldikleri için, kaliteli dokunmuş ağdan yapılı gabionlar kullanılmaktadır.

Erozyon ve aşınma için Maccaferri çözümleri. Gemilerin pervaneleri ve teknelerin hareketleri limanlara bitişik bulunan yapılarda erozyon ve aşınmaya neden olabilir ancak bu sorunlarınızın üstesinden koruma şiltelerimizle gelebilmekteyiz. Taban ve eğim koruyucu matlar genellikle kıyıda inşa edilerek yerlerine taşınırlar.

Ürünlerimizin uygun biçimde korunması. Marina ortamlarında malzemelerin dayanıklılığı dikkate alındığında, dalgalar, UV’ye maruz kalma ve gelgit kuşağı gibi çeşitli koşullara maruz kalınmasına uygun bir ürün yelpazesi sunmaktayız. Gabion ve şiltelerin çift bükümlü tel ağları için koruma yöntemleri ilave polimer bir kaplama ve ağır görev çinko/alüminyum galvanizlemeyi kapsamaktadır. Özellikle agresif koşullar için, paslanmaz çelik ağ veya polimer ağdan yapılmış şilteler kullanılabilir.

Doğru tasarlanmış geotekstillerin değeri. Geotekstiller özellikle kıyıda gerçekleştirilen işlerde, yeni yapı ve mevcut deniz veya nehir ağzı yataklarının birleşme noktasında ayrılma (separasyon) ve filtreleme fonksiyonlarında önemli rol oynar. Güvenilir ve düzgün bir biçimde tasarlanmış filtre katmanı olmadan yapı, hedeflenen performansı göstermeyecektir.

BFM’nin daha ileri versiyonları. BFM dalgakıranlar, mahmuzlar ve diğer yapıların yerleşmesini sınırlandırabiliyor. Bu teknoloji kısa bir süre önce kirlenmiş dip tortusu alanlarının da yeniden iyileştirilmesini sağlayan bir şilte sunacak biçimde daha da geliştirilmiştir.

Ürünler

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.