Çevre, Susuzlaştırma ve Katı Atık Alanları - Maccaferri

 Çevre, Susuzlaştırma ve Katı Atık Alanları

Zeminin Korunması: Bu sadece çöp depolama alanları için geçerli değildir. Aynı zamanda toprağın harici kaynaklardan gelen kirlilikten (madencilik sızıntı suyu göletleri veya yığın liçi pedleri, karayollarının yakınındaki yağmur suyu yavaşlatma havuzları ve tarımdaki çamurlu depolama hücreleri dahil) korunması gereken durumlarda da geçerlidir.

Deneyim Anlayışımızdaki Önemli Farklar: Çözümler madencilikle alt yapı arasında teknik açıdan benzerlik göstermesine rağmen, geosentetik çözümün değinmesi gereken önemli farklar mevcuttur; daha fazla yükler, ısı, tasarım ömrü ve kimyasal çalışma koşulları. Bu beceri mevcut derin geoteknik stabilite uygulamaları alanındaki bilgimizden ve su geçirmezlik sistemleri konusundaki deneyimimizden kaynaklanıyor.

‘Mac’ Ürünlerinin Çeşitli Kullanımları: Zemini güçlendirmek için geogridlerin kullanılması ve atıkların bertaraf edilmesi için mevcut hacimleri maksimize ederek, çöp depolama alanı hücrelerindeki şevlerin dikleştirilmesine olanak sağlar. Geçirgen olmayan MacLine® astarlarımız tutulan atık materyalleri kirlilikten korur, örter ve tutar. MacMat® ise bu kurulumların şevlerine erozyonu sınırlandırır. MacDrain® drenaj geokompozitleri, akışkanları (sıvı veya gazlar) çöp depolama alanlarından drene eder. Esnek ve kapsamlı üretim kapasitemizle ürünleri özel proje ihtiyaçlarına uygun şekilde kişiselleştirebiliriz.

Maccaferri’nin Mevzuata Uygunluğu: Geogridler, drenaj geokompozitleri, geçirgen olmayan astarlar ve toprak stabilizasyon sistemleri dahil, çeşitli malzemeler ve teknolojiler sunuyoruz. Bu ürünler ve çözümler CE işaretiyle, uygun mevzuat gerekliliklerini karşılıyor. Pek çok projede elde edilen deneyim, geogrid güçlendiren atık malzemelerin kullanılması ve AB çöp depolama alanı mevzuatlarının hazırlanmasında personelimizin mevcut olması gibi çok sayıda yenilikçiliğe neden olur. Bu önemli sektörde anahtar teslim çözümler sunuyoruz.

Çözümler

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.