Dinamik Kaya Bariyerleri - Maccaferri

 Dinamik Kaya Bariyerleri

dinamik kaya bariyerleri

Kaya taş düşmesinde ekonomik çözümler. Ekonomik koşullar, emniyet durumu, uygulama alanına erişim koşulları veya diğer özel durumlar koruma yapılacak bölgenin kaplama sistemleri ile çözüm uygulamasına uygun olmadığında, ayrışma yapan kaya kütlelerinin geçiş veya darbe bölgelerinde imal edilecek kaya tutucu bariyerler, altyapının korunmasında oldukça etkili olabilir. Bu bariyerleri kaya ve taşların düşmesi keserek durduracak biçimde konumlandırılır. Kaya düşmesine karşı koruma bariyerlerimiz belirli yükseklik, uzunluk ve enerji emilim kapasiteleri için set halinde sunulur.

Kaya bariyerlerimizin çalışma prensibi. Maccaferri’nin üretmiş olduğu dinamik yüklere karşı profesyonel tip çelik kaya bariyerleri; 8.500 kJ’e kadar enerji soğurma kapasitesine sahiptir. Bariyerler, gelen darbe yükleri altında aşamalı olarak darbeyi soğutmak için tasarlanmıştır. Bunu mümkün kılan özellik, bütün Maccaferri bariyerlerinde bulunan ‘frenleme sistemi’dir. Darbe anında bu sistemlerde bulunan kurşun frenler sıkışır, aradaki alüminyum tüpü ezerek enerjiyi soğurur. Maccaferri’nin bariyerler konusunda uzman uygulayıcılar ile iş birliğiyle geliştirilmiştir. Bu nedenle bariyerler, kurulumu daha hızlı ve daha emniyetli hale getiren ve imalat süresini kısaltan özelliklere sahiptir.

ETA onaylı Maccaferri çözümleri. Kaya bariyerlerimiz, Avrupa Teknik Onay Organizazyonu (EOTA), Avrupa Test ve Onay Kılavuzu 27 (ETAG 27) uyarınca test edilmiş ve onaylanmıştır. Maccaferri, 500 kJ’den 8.500 kJ’e kadar enerji soğurma kapasitesine sahip bariyer serisi için Avrupa Teknik Onayını (ETA) kazanmıştır. İmalat, tedarik ve montaj süreçleri için ayrıntılı bir şekilde alınan onaylar, bariyer sistemleri için CE Sertifikasının (kalite standardı) alınmasını mümkün kılmıştır.

Müşterilerimize bariyerlerin kaya şevlerinde en uygun şekillerde yerleştirilmelerinde destek vermekteyiz.

Dinamik Kaya Bariyerleri Ürünleri

Dinamik Kaya Bariyerleri Uygulaması İçin İletişime Geçin

  Daha fazla bilgi için

  Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.  Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

  E-bültenimize kaydolun!

  En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


  E-Bültene kaydolmak istiyorum.