Tortuların Örtülmesi - Maccaferri

 Tortuların Örtülmesi

Kirlenmiş dip tortularının yarattığı zorluklar. Kirlenmiş dip tortuları, suyolları, ırmak ağızları ve endüstriyel tesislere bitişik denizler gibi pek çok yerde görülmektedir. Bu kirletici maddeler azaltılmazsa sonuçları oldukça zararlı olabilir. Bu amaçla kullanılabilecek teknikler deniz dibinin tarakla temizlenmesi ve ikmal operasyonları olabilir ancak bunlar da çok sayıda risk içermektedir ve oldukça yüksek maliyetlidir.

Yeni, yerinde örtme tekniği. Bu yeni teknikte su altındaki kirli silt malzemesinin üstü, yerinde örtülür. Böylece kirlenmiş malzemeyi kazıyarak alanın dışına çıkartma ihtiyacı ortadan kalkar. Kirlenmiş alanın izole edilmesi veya etrafındaki bölgeden örtülerek ayrılması tekniğinde su geçirmez membranlar, kum, çakıl taşı ve erozyon koruma katmanları kullanılır.

Uygun çözüm için çok sayıda etmen dikkate alınır. Uygun çözümün bulunması geoteknik, hidrodinamik, düzenleyici, dip tortusunun özellikleri ve suyolu kullanımı gibi bir dizi disiplini kapsamaktadır. Bu geniş faktör analizi, ayrıca kıyıdaki ulaşım ve alandaki erozyonda meydana gelecek potansiyel değişiklikleri de dikkate alarak bunlara hazırlıklı olmalıdır.

Maccaferri’nin İyileştirici Filtreler ve Sızdırmazlık Şilte çözüm yelpazesi dip tortusu örtme çözümü sunmaktadır.

Ürünler

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.