Hibrit ve Enerji Sönümleyici Sistemler - Tekno Maccaferri

 Hibrit ve Enerji Sönümleyici Sistemler

Hibrit ve Enerji Sönümleyici Sistemler

Pasif kaya düşmesi tehlikesinin asgariye indirilmesi. Enerji sönümleyici hibrit sistemler, kaya bariyerinin enerji soğurma özelliklerini, bir koruma ağının daha az bakıma ihtiyaç duyan özellikleriyle birleştirmektedir. Daha kısa bir destek halatına sabitlemek yerine, koruma ağı daha uzundur ve kaplama malzemesi yamacın aşağısına doğru sarkar. Bu yüzden, geleneksel bir kaya bariyerinde olduğu gibi düşen bir kaya yakalanıp yamaç yüzeyine durdurulamaz.
Enerji sönümleyici sistemlerimiz, bariyere gelen darbe esnasında kaya, yamaç yüzeyine serilmiş olan koruma ağı sistemi altından ilksel enerjisini kaybetmiş bir şekilde düşmeye devam eder. Bu düşme sırasında kaya kütlesi, kaplama ağının altında giderek yavaşlar ve tehlike risk durumunu kaybeder. Mühendislerimizin müşterilerimize verimli çözümler sunabilmeleri için geliştirilmiş en uygun yazılımı kullanmaktayız.
Sınıfımızın en üstündeyiz. Colorado DOT tarafından gerçekleştirilen tam kapsamlı alan testleri (Arndt, B., Ortiz, T., ve Turner, A., 2009. Colorado’nun Tam Kapsamlı Kaya Düşmesi Sönümlendirme Sistemleri Alan Testi. Ulaşım Araştırma Sirküleri E-C141, Ekim, 2009) düğümlü HEA kablosu ağ paneline sahip sönümlendiricimizin, teste tabi tutulan diğer 10 sisteme kıyasla “tekrarlanan darbelerden en az hasarı alarak darbelere en dayanıklı” sönümlendirici olduğunu belirtmiştir.
Geleneksel yöntemlere kıyasla CDOT testinin önemi. Amerika ve Avrupa’da gerçekleştirilen kontrollü kaya düşme azaltma sistemleri alan testleri sadece düşen kayaların düzlemsel yer değiştirme hareketini yakalamaktadır. CDOT alan testleri ise, dönel bir parçaya sahip test kayalarından darbe aldıklarında bu cihazların dayanıklılığını da test etme fırsatını tanıdıkları için daha gerçekçidir. Düşen bir kayanın dönel hareketi, laboratuvar testlerinde etkin bir şekilde modellenmesi oldukça zor “biçme” etkisi yaratmaktadır.

Hibrit ve Enerji Sönümleyici Sistem Ürünleri

Hibrit ve Enerji Sönümleyici Sistemler İçin İletişime Geçin

  Daha fazla bilgi için

  Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.  Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

  E-bültenimize kaydolun!

  En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


  E-Bültene kaydolmak istiyorum.