Geogrid MacGrid - Maccaferri

 Geogrid MacGrid®

Geogrid MacGrid®, bağlantı yerlerinde birleştirilmiş nervürlerin kesiştirilerek olıuışturulan deforme olmuş/deforme olmamış, gride benzer polimerik bir malzemedir. Temel çalışma mekanizması sürtünmeye göredir. Sıkılmış gridlerde, gridin açıklıklarında kalmış toprak partikülleri üzerindeki bir sınırlama etkisi dikkate alınabilir. Üç geogrid ucu mevcuttur; ekstrüde, örme ve bağlı. Ekstrüde Geogridler polimerden yapılmış, sıkılmış ve ardından çekilmiş düz yapılardır (genellikle yüksek yoğunluklu polietilen veya polipropilen) : bu, tek bir yönde (tek yönelimli geogridler), veya iki yönde (çift yönelimli geogridler) yapılabilir. Toprak ve karayolu döşemesi güçlendirmesinde kullanılırlar. Bağlı Geogridler, polietilene sahip polyester kaplı bir veya daha fazla şerit unsurunun düzenli aralıklarla birleştirildiği düz yapılardır. Örme Geogridler yüksek modüllü sentetik liflerden yapılmış ağ şeklinde düz yapılardır. Malzemesi yine sentetik olan ilave bir koruma katmanıyla da kaplanabilir. (genellikle PVC veya başka bir polimer).

geogrid macgrid

MacGrid® AR

MacGrid® AR asfalt yolların güçlendirilmesi için kullanılan düzlemsel geogrid yapılardır. Geogridler, grid düzeninde cam lifi veya polyester örgüden yapılmış ve daha sonra bağlanmıştır.

MacGrid® EG

MacGrid® EG yüksek modüllü, yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) gridlerdir. Delinmiş ve sıkıştırılmış bir süreçle üretilmiştir ve hem en hem de boy yönünde bir gerilme direnci niteliğine sahiptir.

MacGrid® T

MacGrid® T toprak güçlendirmesi için kullanılan bir kompozittir. Polimerik bir kaplamayla korunan yüksek kararlılığa sahip polyester çok filamentli ipliklerden oluşan örgülü bir geogriddir.

MacGrid® WG

MacGrid® toprak güçlendirmesi için kullanılan bir geogriddir, yüksek moleküler ağırlıklı, yüksek kararlılıkta polyester çok flamentli ipliklerden yapılmıştır. İplikler makine yönünde gerilim altında örülür ve koruyucu polimerik bir kaplama ile kaplanır.

  Şirketin Gizlilik Politikasını kabul ediyorsanız ve içeriğini anladıysanız, Veri Denetleyicisi, Veri Denetleyicisi tarafından sağlanan hizmetlerin/faaliyetlerin tanıtım iletişimlerini göndermek için şirketin gizlilik politikasında belirtilen şekilde işlemeye izin verip vermediğinizi sorar.

  Daha fazla bilgi için

  Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.  Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

  E-bültenimize kaydolun!

  En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


  E-Bültene kaydolmak istiyorum.