Makaleler - Tekno Maccaferri

 Makaleler

Aralık 20, 2020

Gabion Teknik Özellikleri

Gabionlar; demiryolları, karayolları, özel konut projeleri, en- düstriyel yapı alanları vb. alanlarda, istinat yapısı uygulamalarında, köprü yaklaşım dolguları ve menfezlerde, dere ıslahı uygulamalarında, şev tahkimat işlerinde, iksa ve peyzaj amaçlı kullanılmakta olup; esnek, geçirimli ve monolitik yapılar oluşturmak için proje uygulama alanında kurulduktan sonra içleri taş ile doldurularak inşa edilen malzemelerdir.
Kasım 12, 2018

Geosentetik Nedir?

Geosentetik nedir? Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte inovatif malzemelerin üretimleri ve kullanım alanları artmış; klasik malzemelere oranla kullanım kolaylıkları nedeniyle tercih edilebilirlikleri de aynı oranda artış göstermiştir.
Temmuz 12, 2018

Geogrid Nedir, Kullanım Alanları Nelerdir?

Geogrid malzemeler, yüksek çekme ve düşük sünme özelliğine sahip olan, üzerinde kare ya da dikdörtgen şeklinde boşluklar yer alan malzemelerdir.
Haziran 4, 2018

Toprakarme

Donatılı toprak duvar sistemi olarak da bilinen toprakarme, günümüzde inşa edilen istinat yapılarına daha uygun ve efektif bir çözümdür. Toprakarme duvar ile ilgili detay için ziyaret edin.
Nisan 10, 2018

Geomembran Nedir, Geomembran Nerelerde Kullanılır?

Geomembran, yüksek veya düşük yoğunluklu polietilen kullanılarak farklı kalınlıklarda üretilen bir malzemedir. Düz veya pürüzlü olarak üretilebilir. Adını jeoloji sözcüğü ile zar anlamındaki "membran" sözcüğünün birleşiminden alan Geomembran kullanıldığı zeminleri bir zar gibi kaplar.
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.