Basit Tel Ağlar - Maccaferri Türkiye

 Basit Tel Ağlar

Basit tel ağlar, düşen kaya molozlarına karşı koruma sağlar. Yaygın şekilde koruma ağı veya örtüleme olarak bilinen DT tel ağlar, şev veya yamaç profilleri üzerinde koruyucu bir perde olarak imal edilir; şev yüzeyinden kopan bir kaya veya moloz parçası ağın arkasından güvenli bir şekilde düşerek, şevin topuk kesimine tutulur.

Çift bükümlü tel ağ nasıl işler. Düşme tehlikesi bulunan kaya parçaları ağın açıklığından daha geniş ve çapları 0.5 m’den daha küçük ise, çift bükümlü tel ağ, denenmiş ve maliyet azaltıcı bir çözümdür. Ağ örgüsü, dökülen molozun kaya ağının içerisinde tutulmasına sağlayacak biçimde kaya şevinin üzerine “perde gibi dökülmektedir.” Kaya şevinin tabanından kontrollü bir biçimde aşağıya düşmesine izin verilir. Kısmen dik eğimlerde veya bitki örtüsünün yetişebileceği alanlarda, ağ eğime mümkün olduğunca yakın tutulmalıdır. Ağ eğimin başlangıcında ve sonunda tutturulmalıdır.

Daha yüksek eğimler veya moloz seviyeleri için Steelgrid® HR’ı öneriyoruz. Ağa (yüksek eğimler ve moloz miktarı, kar/donma yükü) daha fazla yük binmesi bekleniyorsa, Steelgrid® HR sistemlerimizin yüksek güçlü perde sistemleri olarak kullanılabilir. Bu patentli çift bükümlü çelik telden yapılma ağ ve yüksek çekme dayanımlı tel ipleri içeren, kolay monte edilen, sarp kayalık veya kayalıklı eğimlerdeki projelerde maliyet ve zamandan tasarruf edilmesini sağlayan tasarlanmış bir çözümdür.

Çift bükümlü ağın faydaları. Çift bükümlü ağlar örneğin kaynaklı tel örgü veya yüksek çekme dayanımlı tek bükümlü ağ sistemleri (zincir bağlantı türü) gibi diğer ağ sistemlerine kıyasla pek çok avantaj sunmaktadır.

Çift bükümlü ağ esnektir ve gerektiğinde kaya şevinin şeklini almaktadır.
Konuşlandırma sırasında kendi kendilerine karışabilen tek bükümlü ağlardan (zincir bağlantı) farklı olarak, kayalık yüzeye serilmeleri kolaydır. İzotropik esnekliğe sahiptir ve bazı tellerin kapsamı durumunda da sökülmez. Tellerin kopması durumunda, kullanılan telin dayanım ve türünden bağımsız olarak, tek bükümlü ağlar tellerin kopması durumunda aynı emniyeti sağlayamaz. Perde ağ yüksek eğimlerde veya moloz miktarının çok fazla olması beklenen uygulamalar için 160 kN/m’ye kadar çıkan çekme dayanımlarıyla sunulmaktadır. MacRo 2 yazılımımız eğimler için en uygun perde sistemlerinin seçilmesinde tasarımcılara yardımcı olmaktadır.

İhtiyaca göre hazırlanmış, müşterilere özel çözümler. Sadece bir iki ürün sunmak yerine, müşterilerimizin tüm sorunlarını çözmek ümidiyle geniş bir ağ yelpazesi sunmaktayız. Böylece tasarım ve teknik çözümlerimizi müşterilerimizin gereksinimlerine uygun olarak üretebilmekteyiz. Bu bizim teklifimizin gücünü yansıtmaktadır; müşterilerimiz zaman ve maliyetten tasarruf ederek sadece ihtiyaç duydukları müdahale seviyene yönelik ürün satın almaktadır.

Basit Tel Ağlar Uygulaması İçin Kullanılan Ürünler

Basit Tel Ağlar Fiyatları Hakkında Bilgi Alın

  Daha fazla bilgi için

  Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.  Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

  E-bültenimize kaydolun!

  En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


  E-Bültene kaydolmak istiyorum.