Drenaj Nedir, Drenaj Nasıl Yapılır - Maccaferri

 Drenaj

drenaj

Etkili Drenajın Değeri: MacDrain® drenaj geokompozitleri serisi (geonet veya geomat çekirdekli), toprakta suyun varlığı hâlinde yapıların etkinliğinde temel bir araçtır. Uygun drenaj sistemi yapılmadan, yapılarla temas eden toprak doygun hale gelebilir ve zayıflayabilir, potansiyel olarak daha yüksek yükler uygular.

Bu nedenle, bu yapıların bitişiğindeki zemindeki suyun uzaklaştırılması önemlidir. Zemin takviye edilir ve daha iyi performans gösterir. Uygun şekilde tasarlanmış drenaj geokompozitleri genellikle, istinat duvarlarının ve bitişik kazıklı duvarlar veya binaların bodrum duvarları gibi diğer yapıların arkasında kullanılan geleneksel mıcır drenajının yerini alabilir. Spor sahalarında veya yüksek oranda yağmur suyu akışına maruz kalma ihtimali bulunan diğer büyük alanlarda genellikle yatay sistem gereklidir. Yatay drenaj bu tür yapıların yalıtımı için en iyi performansı sağlamaktadır. Ayrıca yalıtım malzemelerini kullanmadan önce drenaj projesinin iyi analiz edilmesi ve en iyi drenaj sistemin uygulanması oldukça önemlidir.

Drenaj sistemi ister dikey olsun ister yatay olsun, MacDrain® geokompozit serisi çözüm sunabilir. Uygun drenaj sistemin seçimi, tasarım yazılımımızın kullanımı ile belirlenir. Özel projelere uygun ısmarlama drenaj ürünleri oluşturmak amacıyla, Maccaferri ’nin malzemelerinden ve üretim uzmanlığından faydalanarak drenaj çekirdeklerini çeşitli kumaşlar veya Geomembrane MacLine ile de birleştirebiliriz.

Hangi Geokompozitler MacDrain seçilirse seçilsin, geleneksel mıcır drenajlarının yerini alabilir. Bu durum sadece drenaj sisteminin maliyetini azaltmakla kalmaz, aynı zamanda taş ocağı malzemelerine duyulan ihtiyacı ve proje alanlarına bu drenaj taşlarını teslim etmek için kullanılan, kirlenmeye neden olan kamyon hareketlerini de azaltır.

drenaj yapıları

Drenaj Sistemi Çözümlerimiz

Drenaj Çözümlerimiz İçin İletişime Geçin

  Daha fazla bilgi için

  Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.  Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

  E-bültenimize kaydolun!

  En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


  E-Bültene kaydolmak istiyorum.