Endüstriyel Zeminler - Maccaferri

 Endüstriyel Zeminler

Betonun performansını arttırmak. Betonda fiber kullanımı yeni ve daha ileri mekanik özelliklerin ortaya çıkmasını sağlar. Bu da, gereken yerlerde performans kesinliği sağlayacak biçimde, fiberin beton içerisinde üç boyutlu olarak yayılması ile gerçekleştirilir.

Çok çeşitli amaçlar için değerli bir kaynak. Wirand® çelik fiber takviyemiz, depolar, konteyner terminalleri, kompozit metal tabliyeler, havaalanı pistleri, yüksek sıcaklıklara maruz kalan beton yollar, zeminler vb. pek çok kullanım alanında, beton döşemeler ve endüstriyel zeminlerin performansını artırır.

Wirand® fiberlerinin güçlü noktaları. Beton içerisindeki Wirand® fiberler çatlaklar ortaya çıktığında, çatlakların örtülmesini ve genişliklerinin kontrolünü sağlar. Aşağıda belirtilen fiber nitelikleri yapısal takviye uygulamalarında önem taşımaktadır:

- Yüksek elastisite modülü
- Düşük gerinmede yüksek çekme dayanımı
- Beton matrisinde etkin ankraj mekanizması
- Birim ağırlık başında doz oranı ve fiber
- Fiber uzunluğu ve çapı (En-boy oranı)

Wirand®’ın geleneksel çelik takviyelere göre avantajları. Geleneksel çelik takviyelere kıyasla Wirand® çelik fiber takviyeli beton ürünü aşağıdakileri gerçekleştirebilmektedir:

- Döşemedeki zayıf noktaları azaltır.
- Testere kesiklerini ortadan kaldırarak panel ebatlarını arttırır (2.500 m2’ye kadar).
- Döşemenin kalınlığını azaltır.
- Monte edilmesi daha hızlı, güvenli ve ucuzdur.
- Geleneksel takviyenin yerini alır.

Superflat zeminlerin taleplerini karşılar. Superflat Zeminler: Wirand® SFRC, superflat zeminlerin gerektirdiği, yüksek raflı, dar aralıklı yüklere ve kritik yüzey düzlüğü toleranslarına tamamen uygundur.

Kompozit tabliyelerin gereksinimlerini karşılamak. Kompozit Tabliyeler: Wirand® SFRC ayrıca kompozit tabliyede “kalıcı kalıp” görevi gören profilli çelik tabliyeyle birlikte kullanılır.

Tasarımlarımızda kendi yazılımımızı kullanarak size hem maddi hem de zaman açısından optimize çözümler sunuyoruz. Wirand® SFRC döşemeleri ve zeminleri için PAVE kullanarak tasarım hizmetleri ve ürün desteği sunmaktayız. Bu yazılım lineer olmayan kırılma mekaniği, ürün hattı teorisi ve elastik teori de dahil, standart ve en son metodolojileri içermektedir. Bu da bize tasarımlarımızı optimize ederek müşterilerimize para ve zaman kazandırmamıza olanak tanır.

DOSO

Fiberlerin beton matriks içerisinde iletim ve yayılma hızı. DOSO fiber dozaj makinesi ürün yelpazemiz betonun içerisine Wirand® çelik veya Fibromac™ polimer fiberlerinin uygun miktarını doğru bir biçimde dağıtacak şekilde geliştirilmiştir. Maccaferri DOSO makineleri bağımsız çalışabilecekleri gibi üretim uzmanlarımızın desteğiyle beton karıştırma tesisinize tamamen entegre biçimde de çalışabilirler.

Ürünler

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.