Kazı Güçlendirme ve Sağlamlaştırma - Maccaferri

 Kazı Güçlendirme ve Sağlamlaştırma

Kazı güçlendirme ve sağlamlaştırma hangi şartlarda ve neden gereklidir. Kazı güçlendirme ve sağlamlaştırma teknikleri tünel yüzlerini sabitlemek için kullanılır.Büyük ölçekli tünel kazılarının güvenli olmasını ve hızlı ilerlemesini sağlar.Genelde belirli coğrafi şartlarda ve kazının çok zor olabileceği topraklarda kullanılır.Bu teknikler fiber glass elementlerin tünel kazı alanlarındaki yatay alanlara uygulanmasıyla kazılı alanların güçlendirilmesine dayanır.Daha sonra micro-kazıkların tüm alana derzlenmesiyle devam eder.

Kazı güçlendirme ve sağlamlaştırma için Maccaferri portfolyosu. Tünel profesyonelleri için çok geniş yelpazede çözümler sunmaktayız.

Fiber glass profiller ve elementler pek çok kesitlerden oluşur. Güçlendirici elementler oluşturmak için, kazı anında destekleyici ve koruyucu alan oluşturup işçilerin güvenliğini sağlamak için tünel alanlarının iç kısımlarına eklenir. Bu sabitleme etkisi tüm yüzü kapsama kazısı yaklaşımı olarak değerlendirlir.(ADECO-RS yaklaşımı)

Ankraj performansının az olduğu ve güçlendirmenin başarılı olmasının zor olduğu topraklarda P.E.R. Ground™ ankraj sistemi kullanılabilir. Bütünsel olarak kaplamalı, içerisinde harç bulunan güçlendirici barlar derz kaybını ve erozyonu engeller.

Hibrid ankrajlar, P.E.R.Ground Drain ve P.E.R. Ground COPE eş zamanlı güçlendirmeyi ve yer altı drenajlarını ya da tıkanmayı sağlar.

Ani ve yanlışlıkla olan su girişi, genişleyen kapalı hücre köpüklerden oluşan polütiran reçineler ile bloke edilebilir.

Groutmaster™ aşılanmasıyla, zayıf toprakların güçlendirilmesi sağlanır. Bu pek çok özelliği olan yüksek performanslı derz; toprağın geçirgenliğini azaltır, yapılanmayı kontrol eder, sıvılaşmayı azaltır, topraktaki granüllerin kaynaşmasını hızlandırır, yapışkan toprakların genişlemesini azaltır ve aynı zamanda derz dengelemeyi sağlarken, dolmayı engeller.

Aynı zamanda iksa yapılarında kullanılmak üzere fiber glass güçlendirici barlar (Dyafram ve istainat duvarları içerisinde; tünellerin ‘soft eye’ alanlarında kullanılmak üzere).sunmaktayız. CRG inşaat demirleri geleneksel inşaat demirlerine oranla ileriki aşamalara yönelik erişimi daha da kolay hale getirir.

Ürünler

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.