Dikey Drenaj ve Yatay Drenaj - Maccaferri

 Dikey Drenaj ve Yatay Drenaj

Dikey ve yatay drenaj ile zemin güçlendirme. Dikey ve yatay drenaj, varolan suyla zayıflayan zeminleri sağlamlaştırmada kullanılan bir tekniktir. Uygun drenaj seçimi ile suyu kontrol altına alıp ortamdan uzaklaştırarak zemini güçlendirilmektedir. Genellikle, kum yada diğer doğal malzemelerle drenaj desteklenmekte olup bununla birlike uzun vadeli olarak kumun performansı bilinmemektedir.

Modern çözümler ve malzemeler. Bir yapı ya da zemin üzerinde kalan su, zamanla o yapı ya da zemini zayıflatabilir. Tek veya her iki taraftan drenaj çekirdek tabakasına birleştirilen geotekstiller, drenaj işlemine tabi tutulan malzeme ya da zeminlerin drenaj çekirdek tabakasına veya toplama borularını tıkalamaları önler. Yatay ya da düzlemsel drenaj için uygun bir MacDrain® geokompozitinin seçimi (drenaj çekirdek tabakası ve tekstil türü) çeşitli faktörlere dayalıdır:

– Aşırı yük
– Beklenen akımın tahliyesi
– Drenaj işleminin gerçekleştirileceği malzeme/zemin özelliği (temiz, kirli vb.)
– Hidrolik eğim
– Drenaj yapılacak alanın boyutları

Su rezervlerinin yönetiminde karşılaşılan problemlere yazılım desteği. Ortaya konulacak en iyi çözüm, tüm teknik ve ekonomik problemleri gidermekle kalmayıp aynı zamanda verimli ve hızlı kurulumda sağlamaktadır.

Ürünler

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.