Ağırlık İstinat Yapıları - Maccaferri

 Ağırlık İstinat Yapıları

Ağırlık istinat yapıları projelerinde Maccaferri mühendisleri birçok faktörü düşünür. Teknik anlamda, bir ağırlık istinat yapıları toprak basıncına direnç gösteren herhangi bir yapı olarak tanımlanmaktadır. Ağırlık istinat duvarı tipik olarak yarma şev topuğunda veya dolgu şevler için istinat elemanı olması bakımından inşa edilen kalıcı yapılardır. Maccaferri ağırlık istinat yapıları çözümlerinin seçilmesinde, mühendislerimiz müşterilerimizi düşünerek:

– İstinat edilecek zemin ve temellerin geoteknik parametreleri
– Hidrolik ve hidrostatik yüklerin varlığı
– Yapıların oluşturduğu dış yükler, hareketli ve sismik yükler
– Uygulamanın uygunluğu ve hızı

Gabion istinat duvarında dünya lideriyiz. Geniş çözüm ağımızla müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda en uygun istinat yapılarını sunmaktayız. Aynı zamanda artan müşteri portfolyomüzle gabion istinat duvarında dünya lideri konumuna geldik.

Gereksiz inşaat malzeme kullanımın ve atık malzemelerin azaltılması. Seçilen çözüm ne olursa olsun, istinat yapılarımız: Modüler, esnek ve zemin koşullarına uygundur. Aslında mümkün olduğunca hafriyat malzemelerinin kullanımı sağlanarak, inşaat ve atık malzemelerin ithalat ve ihracatı azaltılmaktadır. Ağırlık tipi istinat yapıları projelerinde sistemlerimizin uygulanması kolay ve hızlıdır.

Müşteriye özel çözümler sunmaktayız. Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda uzun ömürlü ve esnek gabion istinat duvarı ya da geosentetik donatılı bloklu istinat duvarı MacWall® gibi her sistem farklı faydalar sağlamakta olup, mühendislerimiz bu konuda sizlere yardımcı olmaktadır.

Ağırlık İstinat Duvarı Ürünleri

Ağırlık Tipi İstinat Yapıları Hakkında Bilgi İçin Formu Doldurun

  Daha fazla bilgi için

  Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.  Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

  E-bültenimize kaydolun!

  En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


  E-Bültene kaydolmak istiyorum.