Madencilik - Maccaferri

 Madencilik

Malzeme ve Mühendislik Desteği Her Zaman Yakında: Maden sahipleri ve işletmecilerinin zamanında teslim edilen ve maden üretkenliğinde aksaklıkları en aza indirmek için hızlı bir şekilde kurulan kaliteli geoteknik, jeolojik ve hidrolik çözümlere ihtiyacı vardır. Madencilik sektöründe yer alan şirketler iş ortağımız Maccaferri ofislerinden ve orada sunulan mühendislik desteğinden fazla uzakta değildir. Çok az şirket, dünya genelinde 30’dan fazla fabrikaya sahip olup malzeme ulaşılabilirliği sağlayabilir.

Her Soruna Bir Çözüm: Ürünlerimiz ve çözümlerimiz maden sahiplerinin, madenin kullanım ömrü esnasında tüm aşamalarda karşılaştığı her türlü sorunda onlara yardımcı olur. Erişimden ve malzeme taşıma alt yapısından, kaya düşmeleri tehlikesinin azaltılmasına, ürün konsantrasyonundan sızıntı suyu depolamasına, drenaja ve tesis iyileştirmesine kadar her yerde çözümlerimizi sunmak için hazırız.

Ölçek Bir Engel Değil: Madencilik ve İnşaat sektörleri birbirinden farklı sektörler olmasına rağmen diğer sektörlere nazaran yapılan işler daha büyük kuvvetler ve ölçeklerde olduğundan, müşteri ihtiyaçlarını ve sorunlarını çözmek için uyguladığımız teknolojiler bazında benzerlik göstermektedir. Uçtaki ve kırıcı duvarlarındaki tonatılmış donatılmış toprak yapıların 300 ton yüklü araçlara dayanması gerekebilir. Depolama göletlerinde, yağmur suyu yerine sızıntı suyu kimyasalları bulunabilir ve yatay drenaj geokompozitleri karayolları yerine yığın liçi pedlerini destekler.

Daha Güvende ve Verimli Olmanızı Sağlar: Bu alt yapı çözümlerinin yanı sıra, madenlerin daha verimli ve güvenli hale gelmesine yardımcı teknolojiler sunuyoruz. Geogridlerimiz yollarda iz bırakmaz, damperli kamyonların verimliliğini arttırır ve bakım derecelendirmesini azaltır. Kaya düşmelerini azaltma sistemlerimiz yamaç kesitlerinden, araçların ve alt yapıların üzerine kayaların düşmesini önler.

Doğanın Geri Dönüşüne Yardımcı Olur: Su kontrol hidroliği yapılarındaki, erozyon kontrolündeki ve yeniden bitkilendirme konusundaki deneyimimiz, maden ömrünü sonunda lokal çevrelerin rehabilitasyonu için de faydalıdır ve doğaya dönüşü kolaylaştırır.

Değer ve Çevre Dostu Çözümler: Müşterilerimize en iyi değeri ve çevre dostu çözümleri sunma konusunda çabalıyoruz. Sahadan çıkarılmış malzemeleri yeniden kullanma ve çözümün karbon ayak izini azaltma fırsatını maksimize etmek için çeşitli ürün seçenekleri sunuyoruz. Bazı yerlerde, anahtar teslim kurulum hizmeti de veriyoruz. Madencilik sektöründeki müşterilerimizin üstesinden geldiği sorunlar ne olursa olsun, mühendislik becerimiz ve deneyimimiz müşterilerin teknik sorunların üstesinden gelmesine yardımcı oluyor.

Elde Edilen Son Başarılar:

• Afrika’da uç duvarlarda kullanılan beton panellere sahip MacRES® güçlendirilmiş toprak yapılar;
• Batı Avustralya’da araç boşaltma alanına destek sağlayan Paralink® /Terramesh® hibrid güçlendirilmiş toprak payandalı duvarlar;
• Peru’deki bir konveyörü korumak için 10.000 kJ üzerinde emilim kapasitesine sahip kaya düşmesine karşı koruyucu yol dolgusu;
• Kanada’da bir madendeki riski azaltmak için kullanılan kaya düşmesi tehlikesine karşı koruyucu tel ağ;
• Filipinler’de MacLine® le kaplanmış sızıntı suyu göletleri;
• Kanada’da bir depolama alanında destek olmak için Paralink® yüksek mukavemetli geogrid donatımı;
• Kömür madenlerinde tavan döküntülerini sınırlayıcı yanıcı olmayan ve emisyonsuz Pararib® geogirdler.

Uygulamalar

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.