Tünel Açma Drenaj - Maccaferri

 Tünel Açma Drenaj

Drenaj Boruları

Tünel kazılarında toprakların konsolidasyonu için kullanılan mikro-delikli plastik drenaj boruları. Suyun tünel kazısının arkasındaki veya bitişiğindeki topraktan drene edilmesi için plastik drenaj boruları önceden delinen bir deliğe yerleştirilir.

Drenaj boruları geotekstil ‘çorabıyla” kaplanarak yer altı suyundaki küçük partiküllerin delikleri tıkaması önlenebilir. Drenaj borularında hızlı dağılımı kolaylaştırmak için yenilikçi bir bağlantı sistemi bulunur.

SIDRA Drenajı

SIDRA drenajı tünel açma ve yer altı madencilik operasyonlarında toprağın konsolidasyonu için kullanılan, deliğini kendi açan çelik drenaj boru sistemidir. Geleneksel ön-yarıklı drenaj borularının aksine SIDRA Drenajı, moloz yığınlarına, toprak yığınlarına monte edilirken ek bir boru kılıfına gerek duymaz.

SIDRA Drenajı ‘mikro-filtre’ vanalarıyla korunan düzenli aralıklı 16 mm Ø drenaj delikli yüksek-kaliteli çelik borulardan oluşur. Devir tekniği ile montaj söz konusuysa, geri-dönüş vanasız kurban çukuru kullanılarak yere monte edilir. Su tabakası seviyesinin altına monte edilirken, delme/kurulum aşaması sırasında deliğin ağzına yerleştirilen bir ‘engelleyici’ kullanılır.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.