Yeşil Terramesh - Maccaferri

 Yeşil Terramesh®

Yeşil Terramesh, bitkilendirilmiş (yeşil) yüzeyli, toprağı güçlendirilmiş şevler (aynı zamanda Mekanik Olarak Stabilize Edilmiş Toprak olarak da bilinir) ve yol dolguları oluşturmak için kullanılan çevre dostu modüler bir sistemdir. Yeşil Terrameshler dünya genelinde en önemli alt yapı programlarının bazılarında kullanılmaktadır. Daha yüksek şevlerde ve yapılarda, yüksek performanslı primer geogridlerimiz ParaLink®, ParaGrid® ve MacGrid® WG ile bağlantılı olarak da kullanılabilir.

Bir erozyon kontrol örtüsü döşenmiş ve kaynaklı tel ağ panel ile sertleştirilmiş prefabrike çift bükümlü tel ağ (8×10 tipi) ünitelerden oluşur. Üniteyi gerekli eğim aşısında tutmak için çalışma alanına bağlanacak önceden oluşturulmuş iki çelik dayanak tedarik edilir. Açılı ön yüz ve erozyon kontrol örtüsü ünitelerin doğal bitki örtüsünün oluşumunu kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Bu da Yeşil Terramesh®’in önemli bir ihtiyacıdır. Erozyon kontrol örtüsünün özellikleri Yeşil Terramesh’in kullanıldığı yerin koşullarına bağlı olarak değişir; “Su Tipi” veya “Toprak Tipi”.

Tüm bileşenler fabrikada bir araya getirildiği için Yeşil Terramesh®’in kurulumu rakip güçlendirici toprak sistemlerinden daha hızlıdır. Ünite sadece sahada dik konuma getirilir. Dayanak açıları, harici bir kalıp veya tutucuya gerek kalmadan yüzeyi belirlenen açıda destekler. Yapısal arka dolgu toprak güçlendirici geogridlerin üzerine yerleştirilir ve ön yüzeyin arkasına uygun bir dolgu yerleştirilir. Örneğin; yeniden bitkilendirilen “Toprak Tipi” ünitede, şevin hızlı bitkilendirilmesini teşvik etmek amacıyla iyi kaliteli üst toprak hemen ön yüzün arkasına yerleştirilecektir. Yeşil Terramesh® ana ünite yoğun galvanizli GalMac® ve polimer kaplı çelik telden üretilmiştir.

Yeşil Terramesh® üniteler dünya çapında yer alan fabrikalarımızda üretilmektedir. Fabrikamız üretim ve yönetim sistemi ISO 9001 sertifikalıdır.

Yeşil Terramesh Fiyatları & Bilgi İçin Formu Doldurun

  Daha fazla bilgi için

  Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.  Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

  E-bültenimize kaydolun!

  En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


  E-Bültene kaydolmak istiyorum.