Gabion (Gabyon) Duvar ve Gabion Sepet - Maccaferri

 Gabion Duvar

Maccaferri gabionları çift bükümlü altıgen örme çelik tel ağdan tasarlanmış kafeslerdir. Parçalar halinde teslim edilen gabionlarımız proje sahasında monte edilir ve ardından taşla doldurulur. Gabion duvar ünitelerinin çok sayıda kullanımı vardır ve genellikle istinat duvarları, kanal kaplamaları, hidrolik kontrol yapıları ve erozyon koruyucuları gibi esnek, geçirgen ve monolitik yapılar oluşturmak amacıyla kullanılır. Mimarı uygulamalarda da gabyon kullanımı giderek artmaktadır.

gabion

Gabion sepetlerin üretiminde, tasarımında ve tedariğinde tartışmasız Türkiye’de lideriz.

Maccaferri gabion sepet modelleri yüksek kaliteli çelik tal ağlardan yapılmıştır, bunlar uzun vadede erozyon koruması sağlamak amacıyla oldukça yoğun galvanizlenmiştir. Daha agresif ortamlarda ya da daha uzun tasarım ömrü gereken yerlerde kullanılacak gabion wall / gabion (gabyon) tel kafes ilave koruyucu bir polimerik kaplama da uygulanır.
Yapıyı güçlendirmek için, tüm tel ağ panellerinin kenarlarını çevirmek için daha fazla çaplı bir gabyon tel kullanılır.
Yeni PA6 polimer kaplamamız, piyasada mevcut PVC ve HDPE kaplı tel ağ ürünlerin çevresel ve teknik performansının arttırılması gereken projelerde çözüm sunmak amacıyla koruyucu kaplamalar serimize eklenmiştir.
Gabion modellerimiz Düzce’de yer alan kendi fabrikamızda üretiliyor. Fabrikamızda yönetim ve üretim sistemimiz ISO 9001 sertifikalıdır.
Gabion tel ağlar CPR’ye uygun şekilde üretilir –305/2011 no.lu İnşaat Ürün Mevzuatı, AB uyumunu sağlamaktadır. Yönetim ve üretim sistemi ISO 9001 göre belgelendirilmiştir.

Gabion Duvar Modelleri

Jumbo Gabion

Jumbo Gabionlarımız, büyük hacimli gabionların üretildiği büyük ölçekli inşaat mühendisliği projelerinde kullanılır ve konsept açısından sıradan gabion wall benzemekle birlikte çok daha büyüktürler! Önceden Doldurulan

Gabion Cubirock

Önceden doldurulan Cubirock™ gabion duvar yeni nesil bir gabion serisidir. Geleneksel gabionlar çalışma alanında doldurulmakta, Cubirock™ üniteleri ise önceden doldurulmakta ve ardından proje alanına taşınmaktadır.

ReadyMac

ReadyMac Gabion, gabion taşı ile önceden doldurulmuş, çalışma alanına götürmeye hazır halde özel bir sepettir.

Yeşil Gabion

Yeşil Gabionlar nehir kıyısı stabilizasyonu, (kıyı koruma) restorasyon ve erozyon koruma çözümleri için kullanılan modüler gabion tel kafes üniteleridir.

MacSoil

MacSoil, çift bükümlü altıgen örgü çelik tel ağdan tasarlanmış prizmatik (veya trapezoid) bir gabion öğesidir. Düşük yükseklikte istinat yapılarının oluşturulması için veya kaplama koruma çalışmalarında kullanılır ve nihai görünümü bitkilendirilmiş doğal şev şeklindedir.

Torba Gabion

Torba gabionlar, çift bükümlü altıgen örgü çelik tel ağdan yapılmış silindir şeklinde gabion sepet modelidir.. Boru şeklindeki üniteler, proje alanında gabion taşıyla doldurulur ve sıkıca bağlanarak kapatılır. Bu modüler ünite daha sonra nehir setleri için erozyon koruması, köprü ayaklarında aşınma koruması veya suyun erozyon etkilerine karşı koruma gereken her durumda koruma sağlamak amacıyla kullanılır.

Gabion – Strong Face

Strong Face gabionları, bir gabion duvarı veya istinat duvarında normalden daha güçlü yüzey gerektiğinde kullanılmak için mükemmel çözümlerdir. Üniteler, gabion yapısında daha ağır yükler mevcut olduğunda veya gabion yüzeyinde daha yüksek aşınma direnci gereken durumlarda kullanılabilir.

Gabion Duvar Fiyatı ve Bilgi İçin
İletişime Geçin!

  Şirketin Gizlilik Politikasını kabul ediyorsanız ve içeriğini anladıysanız, Veri Denetleyicisi, Veri Denetleyicisi tarafından sağlanan hizmetlerin/faaliyetlerin tanıtım iletişimlerini göndermek için şirketin gizlilik politikasında belirtilen şekilde işlemeye izin verip vermediğinizi sorar.

  Şilte gabion

  100 yıl kadar önce Maccaferri tarafından gerçekleştirilen ilk projenin ardından gabion şilte şu anda dünya genelindeki hidrolik çalışmalarda ve erozyon koruma projelerinde kullanılmaktadır. Gabion şilte, tel ağların altıgen şekilde çift bükümlü tel olarak örülmesi ile elde edilen kafeslerdir. Şilte gabionlar  kapalı şekilde teslim edilirler. Erozyon kontrolü için nehir setleri, dere yatakları ve kanal kaplamaları gibi esnek ve geçirgen, monolitik yapılar oluşturmak için proje alanında monte edilirler ve ardından taşlarla doldurulurlar. Diğer adıyla taş kafes duvar olarak da bilinmektedir.

  Geçmişten günümüze estetik ve sağlam yapılar inşa etmek için büyük bütçeler gerekmekteydi. Gabion duvar bu konuda geleneksel çözümler ile kıyaslandığında son kullanıcıya ekonomik çözümler getirebilmektedir. Malzeme maliyetinin yanında kısa sürede kurulum ve inşası ile işçilik maliyetlerinin düşürülüyor, kısa sürede servis verebilmesi ile işletmelerin karlılığını artırmaktadır.

  Gabion Duvar Fiyatları ve Gabion Malzemeler İçin İletişime Geçin!

  Daha fazla bilgi için

  Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.  Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

  E-bültenimize kaydolun!

  En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


  E-Bültene kaydolmak istiyorum.