Final Kaplama - Maccaferri

 Final Kaplama

Son kaplama temel aşama olarak adlandırılır. Son kaplama tünel inşaatlarında en önemli aşama olarak kabul edilir. Son havalandırma ve ışıklandırma gibi uygulamalarda destekleyici olmasının yanında, yapılmış olan temel işlemlerin yapısal gücünü ve dayanıklılığını temsil eder.

Çeşitli teknik değerlendirmeler. Bu aşama için seriler bütünü olan teknik değerlendirmeler bulunmaktadır. Tünelin nihai kalitesine, dayanıklılığına, güvenliğine ve mimari açıdan görünümüne ekstra özen gösterilir.

Maccaferri çözümleri kaplama kalınlığını düşürürken verimliliği arttırır. Geleneksel yollarla kazılmış olan tüneller için, kalıbın içine direk olarak pompalanmış ya da dökülmüş olan Wirand® çelik fiberler son kaplamayı yapısal olarak desteklemek için kullanılır. Bu şekilde geleneksel çelik güçlendiriciler azaltılabilir hatta elimine edilebilir. Tüm bunlara ek olarak verimlilik artarken tünel kaplama kalınlığı azaltılabilir. Çelik fiber destekli betonlar (SFRC) geleneksel betonlara oranla daha yumuşak, daha sağlam ve daha az geçirgendir. FibroMac® polimer fiberler dökülme ihtimalini azaltarak yangın riskini minimuma indirirler. Son olarak, seramik kaplamalar tünellere estetik görünüm sağlarlar.

Wirand® çelik fiberler geleneksel çelik destekleme metodunun yerini alabilir. TBM tünelleri içerisinde, segmentli prefabrik beton kaplama son kaplamayı oluşturur. İster büyük metro tünelleri olsun, ister küçük ölçekli tüneller olsun Wirand® çelik fiber segmentleri yapısal olarak güçlendirmede kullanılırlar. Bazı örneklerde geleneksel tüm çelik desteklemelerin yerini aldığına rastalanabilir.

Polimer fiberlerimiz sizi yangın hasarından korur. Tüneldeki segmentlere eklenmiş olan Fibromac™ polimer fiberler betonun yüksek ısıya karşı olan dayanıklılığını arttırır. Bu durum hem patlayıcı yüzünden dökülmeyi hem de yangın yüzünden tünel kaplamalarının alev almasını engeller.

Daima mükemmel için çabalıyoruz. Son teknoloji ile donatılmış test ve araştırma tesisleri kullanılarak, Wirand® SFRC uygulamalarıyla temizlenmiş tünel segment uygulamaları dizayn etmekteyiz. Böylelikle,müşterilerimizin projelere harcadıkları paraları azaltmalarına yardımcı oluyoruz.

Ürünler

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.