Asfalt Güçlendirme ve Temel Güçlendirme - Maccaferri

 Asfalt ve Temel Güçlendirme

Yollarımız üzerindeki gerilmelerin artması. Güçlendirilmiş (donatılı) asfalt kaplamalar daha az malzeme ve bakıma ihtiyaç duyduklarından, işin toplam maliyetini azaltmaktadır. Böylelikle, güçlendirilmemiş kaplamalardan daha sürdürülebilir bir çözüm sunar.

Basitçe uygulanan tekrar kaplama ile. Aşağıda yer alan sorunlara karşı asfalt güçlendirme çözümlerimiz kullanılmaktadır:

– Yansıma çatlaması
– Termal çatlama
– Yorulma çatlakları
– Buruşma ve itme
– Kemer hatası
– Yüksek aks yükleri
– Turbalı toprak üzerinde inşaatlar
– Oturma farklılığı
– Zayıf alt tabakalar
– İnce inşaat katman kalınlığı

Efektif zemin güçlendirmeyle toplam maliyetlerin azaltılması. Güçlendirme, yorulmayı, yansıma, termal ve oturma çatlaklarını azaltarak kaplamaların hizmet ömrünü üç kat artırır. Asfalt matrisindeki gerilme yığılmaları güçlendirme donatıları ile karşılanarak düzgün yayılı yük haline getirilir.

Yol üzerindeki gerilimlerin artması. Güçlendirme işlemi; asfalttaki stres konsantrasyonlarını rahatlatarak dağıtması sonucunda;

–Çatlak oluşumunda gecikme, daha yavaş çatlak büyümesi
–Daha dar çatlak genişliği
–Çatlaklar arasında daha geniş açıklık
–Çatlakların sapması

Yeni yapılar ve kaplama için ürünlerimiz. Maccaferri, kaplamaları yapısal olarak güçlendirmeye yönelik olan çift bükümlü çelik tel ağdan Road Mesh®, yansıtıcı çatlamaları önlemeye yardımcı MacGrid® AR polyester veya cam fiber geogridler gibi asfalt kaplamalarını güçlendirici ürünler sunmaktadır.

Araştırma ve deneyimlerimiz baz alınarak en verimli çözümlerimiz. Bir projenin ihtiyaçlarına en uygun Maccaferri geogridleri ve geotekstillerin seçilebilmesi için MacREAD yazılımı kullanılır. Böylece en uygun yapı en düşük maliyetle elde edilir.

Ürünler

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.