Kaya Taş Düşmelerine Karşı Korunma - Maccaferri

 Kaya Taş Düşmelerine Karşı Korunma

Kaya taş düşmelerinin fiziksel ve ekonomik riski. Kaya taş düşmesi ve çığdan korunma, altyapı (karayolu, demiryolu vb.) ağlarının emniyeti ve güvenliğinde kritik unsurlardır. Küçük kaya düşmeleri ya da yamaç molozları dahi ulaşımı engelleyebilir, bina veya diğer yapılara zarar verebilir, kısa vadeli zararın ötesinde uzun vadeli ekonomik zararlara yol açabilir. Bu durum kaya, çığ veya molozların düşmesinden kaynaklanan hasarlar açısından risk altında bulunan diğer kurulumlar ve binalar için de geçerlidir.

Kaya taş düşmelerine karşı korunma

Deneyim ve çözümler. Kaya taş düşmelerine karşı koruma sistemleri ve doğal tehlikelerin azaltılması alanındaki 30 yılı aşkın deneyim ile kaya yüzeylerini ve kar şevlerini stabilize eden, insanların, bina ve altyapıların karşı karşıya kaldıkları riskleri azaltan pek çok çözüm sunmaktadır. Bu önlemler genellikle birlikte çalışarak kaya düşmesi ya da çığ hareketinin başlamasını engellemeye çalışan ya da bu olayı kendi içerisinde hapsetmeyi amaçlayan bir dizi yapı bileşeninden oluşmaktadır. Sahadaki çeşitli problemlerle mücadele etmek için hibrid, zayıflatıcı ve moloz tutucu bariyer tipleri geliştirilmiştir.

Müşteri ihtiyaçlarının anlaşılması. Maccaferri, gelişmiş tasarım yazılımları kullanarak, mevcut saha koşullarına ve müşterinin gereksinimlerine uygun çözümlerin seçilmesi konusunda tasarımcılara yardımcı olmaktadır.

Basit, dayanıklı ve etkili. Meyilli kayalık bölgelerde kaya taş düşmesi yavaşlatma sistemlerinin zorlayıcı olduğunun farkındayız. Bu nedenle, sistemlerimizin kurulumunun basit, sağlam ve verimli olmasını sağlıyoruz. Aslında, kaya taş düşmelerine karşı koruma sağlayan bariyerler uzman yükleniciler ile iş birliği yapılarak, en baştan itibaren inşatta elverişlilik göz önüne alınarak geliştirilmiştir.

Özel yazılımımız. Tasarım aşamasında yardımcı olmak amacıyla, koruma ve yüzey stabilizasyonuna uygun çözümleri seçmek için iki parçalı teknik tasarım yazılımı (MacRO1 ve MacRO2) geliştirdik.

Çözümlerimiz test edilmiş ve belgelendirilmiştir. Maccaferri çözümleri, son teknoloji modelleme yazılımları ve teknikleri kullanılarak, önde gelen kuruluşlar tarafından ve en son standartlara uygun şekilde belgelendirilmiş ve test edilmiştir. Kaya taş düşmelerine karşı koruma sağlayan dinamik bariyerlerimiz Avrupa Teknik Onay Kuruluşu’nun (EOTA) Avrupa Test ve Onay Kılavuzu 27’ye (ETAG27) uygun şekilde test edilmiş ve belgelendirilmiştir. Bariyerlerimiz; üretim, tedarik ve montaj sistemlerinin doğrulanmasıyla bariyer sistemlerine CE belgesi verilmesinin ardından ETA ile belgelendirilmeye başlanmıştır.

Kaya Taş Düşmelerine Karşı Korunma Çözümlerimiz

Kaya Taş Düşmelerine Karşı Korunma Uygulaması İçin İletişime Geçin

  Daha fazla bilgi için

  Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.  Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

  E-bültenimize kaydolun!

  En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


  E-Bültene kaydolmak istiyorum.