Obruk Üstü Yapılar- Maccaferri

 Obruk Üstü Yapılar

Çöküntüye karşı koruma. Bazı bölgeler, madenlerin doğal obruk veya eriyiklerin yol açtığı ani boşluk veya doğal çöküntü oluşumuna karşı risk altındadır. Bu tür durumlarda temelin zarar görmesini önlemek adına genellikle dolgunun temeline güçlendirme yapmak gerekmektedir.

Maccaferri geo-çözümleri. Maccaferri’ nin yüksek dayanımlı geogrid ürünü Paralink® öngörülen obruk (zeminde yer alan boşluk) yapısının üzerine hesaplanan mesafe oranında yerleştirilir. Böylelikle, alttaki zeminin çökmesi durumunda geogrid veya geotekstil gerilerek üstteki zemini destekler.

Kısa dönem hesaplamalarda, MacTex® W2 örgülü geotekstili donatı elemanı olarak kullanılabilir.

Uygun tasarım ve başarı. Yüksek dayanımlı düşük şekil değiştirme özellikli Paralink® geogridleri, tüm tasarım kriterlerini karşılayabilmekte ve Maccaferri’nin uzman teknik ekibinin desteğiyle bu tür uygulamalarda kullanılmaktadır.

Maccaferri deneyimi ve uzman bilgisi. Farklı tasarım yaklaşımları var olmakla beraber geosentetiklerin temelleri güçlendirdiği, zemin oturmalarını düzenlediği ve kohezyonlu zeminlerin konsolidasyonunu hızlandırdığı kanıtlanmıştır. Gerektiği takdirde, temel kazıklarıyla birlikte yüksek dayanımlı geogridler de kullanılarak daha geniş kazık aralıkları (karelaj) ve daha ekonomik çözümler elde edilebilir. Yüksek kalitedeki ürünler yalnızca çözümün bir parçasıdır; müşteri gereksinimlerini de karşılayan bir çözümün tasarlanması ve seçimide aynı derecede önemlidir. Mühendislerimiz, uzun ömürlü ve uygun maliyetli çözümler tasarlamak amacıyla bu tip problemlerin çözümünde MacBARS tasarım yazılımını kullanmaktadırlar.

Ürünler

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.