İstinat Yapıları - İstinat Duvarı - Zemin Donatıları | Maccaferri

 İstinat Yapıları

İstinat yapıları ve donatılı zeminler yaptığımız işlerin temelini oluşturuyor. Maccaferri, istinat yapıları ve şev güçlendirme alanlarında çeşitli çözümler sunmaktadır. İster bir evin küçük istinat duvarı, ister kara yollarındaki güçlendirilmiş yüksek dolgu yapıları olsun en uygun maliyetli, değerli ve ölçeklendirilebilir her tür çözüm mevcuttur.

istinat duvarı

Maccaferri İstinat Yapılar İçin Çeşitli Çözümler Sunar

Maccaferri’nin teknik olarak tek bir sistemin tüm problemleri çözemeyeceğini düşünmektedir ve bu görüşten yola çıkarak her müşterinin kendi proje ihtiyacına göre farklı çözümler sunmaktadır.

İstinat Yapıları İçin Güncel Çözümler ve Araçlar

İstinat yapıları için güncel çözümler ve araçlar. Standartlar ve tasarım metodlarına uygun olarak kullandığı tasarım araçlarıyla çözümlerimizi geliştiririz. Bu sayede Maccaferri, yapıların hizmet ömrünü arttıran, çevreye verilen zararı azaltan ve müşteriyi tatmin eden en kaliteli ve dayanıklı malzemeleri üretir ve temin eder.

Müşterilerin ihtiyaçlarına uygun istinat yapıları seçenekler sunuluyor. Müşteriler farklı saha koşullarına, performanslara ve estetik ihtiyaçlarına uygun ağırlık tipi istinat duvarları ve güçlendirilmiş toprak yapıları arasından seçim yapabilir.

Geogrid güçlendirmeleri güç ve potansiyel tasarruf sağlıyor. Geogrid donatıları, zeminle beraber kullanıldığında, zeminin doğal halinden daha iyi bir performans göstermesini sağlar. MacGrid® WG, Paragrid® ve Paralink® gibi 1350 kN/m’ye kadar kapasiteli benzersiz geogrid donatıları, hali hazırda sahada mevcut olan dolgu malzemeleri gibi materyallerin güçlendirilmiş şevde yeniden kullanılabilmesine imkan verir. Böylelikle sahaya dışarıdan malzeme taşıma gerekliliği azaltılmış olur, sürdürülebilirlik kazanılır ve çevreyi kirletici kamyon faaliyetleri en aza indirgenir. Sahadan geri kazanılmış dolgu malzemelerinin geogridlerle kullanılarak maddi tasarruf elde edilmesi bir proje için son derece önemli olabilir.

Ekstrem yükler ve mega yapılar. Maccaferri’nin yüksek mukavemetli geogridleri, : 300 ton yüklü maden araçlarına dayanması gerekebilen uç ve kırıcı duvarlarındaki aşırı yükleri destekleyebilir. Ağır yüklerle, Kuzey Doğu Hindistan’da bir havalimanı pistini destekleyen ve dünyanın bu türdeki en yüksek duvarlarından biri olan 74 m yükseklikteki Terramesh ve Paralink ile güçlendirilmiş toprak duvarlarında olduğu gibi “mega yapılarda” karşılaşılır.

Değer düşünülerek konsept ve tasarım. İnşaat hizmetleri alanındaki uzmanlığımız aynı zamanda konsept ve tasarım aşamalarında inşa kolaylığını dikkate aldığımız anlamına gelir; sonuçta eğer inşa etmek daha pahalıya geliyorsa, bu iyi bir çözüm değildir!

Sürekli yenilikçilik. Yeni ürünlerdeki yenilikçilik devam eden bir süreçtir; kısa süre önce çelik tel ağ ürünlerimiz için, daha uzun tasarım ömrü sağlayan yeni, daha çevre dostu bir polimer kaplama piyasaya sürdük!

İstinat Duvarı – İstinat Yapılar İçin Çözümlerimiz

İstinat Duvar Fiyatları ve Detaylar İçin İletişime Geçin

  Daha fazla bilgi için

  Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.  Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

  E-bültenimize kaydolun!

  En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


  E-Bültene kaydolmak istiyorum.