Zemin Kaplama Uygulamaları - Maccaferri

 Zemin Kaplama Uygulamaları

Düşük sürtme açılı yüzeylerin riskleri. Düşük sürtünmeli yüzeylere zemin döşenirken, toprağın eğimden dolayı kayma ihtimali vardır. Bu durum şaşırtıcı derecede yaygın görülmektedir ve arazi doldurmalara başlık döşenmesinde, rezervuarların, göletlerin, barajların ve benzer yapıların kenarlarında görülmektedir.

Kaplama desteği ne zaman gerekmektedir. Bu çözümlerde işlerde hâlihazırda geosentetik membran dolgu katmanı (MacLine®, Macline® GCL) kullanılmış olması muhtemeldir. Yeniden bitkilendirmeyi kolaylaştırmak için dolgu katmanının üzerine yerleştirilecek üst zemin tabakasının düşük sürtünmeli zemin üzerinden kayabilmekte ve de kaplama desteği gerektirmektedir.

Maccaferri çözümleri bu sorunu nasıl çözüyor. MacMat® ve takviyeli mat, MacMat®R farklı kalınlıklarda, toprak için kavrama katmanı yaratmak için düşük sürtünmeli yüzeye yerleştirilen 3D geomatlardır. MacMat®R orta seviye desteği olmayan uzun ve eğimli yüzeylerde toprağı desteklemek üzere yüksek çekme dayanımına sahiptir.

Müşteriye gereken matın kalınlığı ve türü hakkında destek sunabilmek için özel bir toprak kaplama tasarımı kullanmaktayız.

Ürünler

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.