Sedde Tipi Dolgu Bariyerler - Maccaferri

 Sedde Tipi Dolgu Bariyerler

Sedde tipi dolgu bariyerler kaya düşmesine karşı koruyucu dolguların kullanımı için ideal çözümlerdendir. Kaya düşmesine karşı koruyucu dolguları pasif sistemler ve (örneğin çok geniş eğimler gibi nedenlerden ötürü) yüzey stabilizasyon sistemlerinin kullanılamadığı veya eğime erişilemediği için düşen kayaların durdurulamadığı yüzeyler için ideal çözümlerdir. Dinamik çelik kaya bariyeri kapasitelerinin yeterli olmadığı durumlarda, heyelan, aşırı büyük blok düşmeleri, çığ ve diğer doğal tehlikelerden korunmak için yaygın olarak yol dolguları ve setler kullanılır.
Şantiyen çıkartılmış malzemelerin korumada kullanımı. Son dönemlerde Maccaferri kaya düşmesine karşı koruyucu dolgular genellikle yüklenicilerin şantiyeden çıkartılmış malzemeleri kullanmalarına olanak tanıyacak biçimde takviyeli toprak kullanılarak üretilmektedir. Sistemin çevresel ve görsel etkisini azaltan, bitki örtüsüne sahip dolgu yüzeyi de dahil pek çok yüzey bitirişi de mevcuttur.
Neredeyse sınırsız fırsatla minimum onarım ihtiyacı. Takviyeli topraktan üretildikleri için, kaya düşmesi dolguları (potansiyel olarak 20,000kJ’e kadar) aşırı kaya düşmesi durumlarını karşılayabilecek biçimde ölçeklendirilebilmekte ve potansiyel moloz akışlarını başka yöne çevirebilmektedir. Kaya düşmesi yakalama çitlerinden farklı olarak, kaya düşmesi dolguları onarım gerektirmeden birden fazla darbe ve kaya düşmesi durumunu karşılayabilmektedir.
20,000 kJ’ye kadar kapasite sunan takviyeli toprak dolgularımızın tasarlanmasında FEM analizi kullanılmıştır. Yeterince alan varsa, neredeyse sınırsız enerji emilim kapasitesine ulaşmak mümkündür.

Sedde Tipi Dolgu Bariyerleri İçin Kullanılan Ürünler

Sedde Tipi Dolgu Bariyerler İçin İletişime Geçin

  Daha fazla bilgi için

  Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.  Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

  E-bültenimize kaydolun!

  En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


  E-Bültene kaydolmak istiyorum.