Hidrolik Yapılar - Maccaferri

 Hidrolik Yapılar

Toprağın Korunması İçin Hidrolik Yapılar: Toprak pahalıdır. Bu nedenle, toprak sahipleri genellikle suyollarını yönetmek ve erozyonla kontrolsüz suyun neden olabildiği diğer sorunları azaltmak ister. Hidrolik erozyon sürecinden geçen topraklar, kaçınılmaz olarak ekoloji ve habitatın kaybolmasına neden olan suyollarının kirlenmesi ile sonuçlanır.

Uzun Süreli Deneyim: Hidrolik yapılar konusundaki deneyimimiz uzun yıllara dayanmakta olup, şu anda da dere ve nehirlerin korunması ve ıslahı konusunda uzmanlığımızı da geliştiriyoruz. Şilte Gabionlar (Reno Mattresses®) ve Gabionlar zorlu, yüksek enerjili akıntılar için her zaman dere çalışmalarındaki yapıların (tersip bentleri, dalgakıranlar, eşikler ve enerji kırılım havuzları gibi) ana bileşeni olmuştur. Bu kurulumlar için sağlam, uzun süre dayanan, güvenilir çözümler gerekiyor.

Maccaferri Son Teknoloji Çözümler: Geosentetiklerin gelişmesi ile birlikte, erozyon riskine en uygun çözümü seçme becerimizi geliştirdik. Hidrolik yapılar için tasarım yazılımımız MacRa 1 ve 2, düşük akıştan ve düşük enerji gereksinimlerinden büyük dere veya nehir ağzı projelerine kadar verimli uygulamalar tasarlamamıza olanak sağlıyor.

Riske Uygun Müdahale: Uzman ekibimizin bilgisi ve kapsamlı ürün serimizle, müşterilerimize toprak biyomühendisliği ve düşük enerjili çözümlerden, sağlam yüksek enerji kapasiteli revetmanlara kadar ölçülmüş ve makul çözümler öneriyoruz. Erozyon sorunları mevcut olduğunda, girişim seviyesi karşılaştığınız erozyon riskine uygun olmalıdır.

Kapsamlı Uzmanlığımız: Sahip olduğumuz bilgi, ne zaman meydana gelirse gelsin hidrolik sorunlara değinmemize olanak sağlar. Köprü ayakları etrafında oyulma, baraj tepesinde erozyon veya bir kanalın yerini etkilemek için nehir ağzındaki mahmuzlar kullanılmaktadır. Maccaferri son yıllarda göletler, maden dinlendirme havuzları, kanallar, hafifletme havuzları, kayak merkezleri ve yangın söndürme için dağ rezervlerinin yanı sıra golf sahaları ve tarım arazileri gibi pek çok projede uygulama yapabilir. Çoğu teknik ve ticari ihtiyaca uygun su geçirmez membranlarımız ürün gamımızda yer almaktadır.

Hidrolik Yapı Çözümleri

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.