Kapama - Maccaferri

 Kapama

Kapamanın yararları. Kişi başına düşen çöp üretiminin giderek artması ve çöp deposu olmaya uygun alan bulmanın giderek zorlaşması, yetkilileri yeni tesis inşasından doğan çevre etkilerini azaltmak adına, terk edilmiş depolama alanlarının yeniden kullanıma açılması sıkça gündeme gelen bir durumdur.

Kapama sırasında karşılaşılan zorluklar. Bu teknikle saha yeniden yapılandırılarak, yeni atık malzemelerin depolanması için emniyetli ve güvenilir bir hale getirilir. Mevcut kapama/bariyer sistemi homojen olmayan geoteknik özelliklere (atık) sahip alanlar üzerine kurulu olduğundan, özel çözümler ve teknik bilgilerden faydanılması bu sürecin olmazsa olmazlarındandır. Söz konusu sahalar farklı oturmalara tabi olup ciddi çevre zararlarına yol açabilecek yapıdadırlar (kimyasal ve organik atıklar nedeniyle); sorunlara yönelik çözümler tasarlanırken bu hususların göz önünde bulundurulması büyük önem taşımaktadır.

Geniş ürün portfolyosundan gereksinim doğrultusunda özgül çözümler. Maccaferri geogrid donatılı zemin yapıları ve bu tip uygulamalardaki deneyimi büyük önem taşımaktadır. MacGrid® ve 20kN/m’den 1350kN/m’ye mukavetli Paraproduct gibi geogrid ürünler, MacDrain® drenaj geokompozitler, MacLine® geçirimsiz membranlar ve MacTex® geotekstilleri, özgül yöntemlerle geoteknik ve hidrolik gereksinimler doğrultusunda birleştirilmektedir.

Ürünler

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.