Geokompozitler MacDrain - Maccaferri

 Geokompozitler MacDrain®

geokompozitler macdrain

MacDrain® drenaj amaçlı kullanılan geokompozittir. Drenajı mümkün kılan polimer iç katmanın düşey ve yatay basınç ile çekme dayanımı yüksektir. Yüksek basınç altında su akışını mümkün kılacak şekilde tasarlanmıştır.
MacDrain® serisi drenajlar için rijit veya esnek bir polimerik iç malzemeyle üretilen bir geokompozit türüdür. Drenaj geokompozitleri serisine MacDrain adı verilir.
Kompozit malzeme içerisinde yer alan polimerik çekirdek için su ve sıvı akışı için serbest bir iletim yolu sunar. Geotekstiller veya Geomembranlar, iç malzemenin bir veya her iki tarafına yapışarak iç kısmın filtrelenmesini, ayrılmasını, yalıtılmasını ve korunmasını sağlar.

MacDrain geokompozitlerine uygun işlevlerin prensipleri:
* Basıncı dağıtır,
* Suyu kolektör giderine taşır,
* Çukur arkasına dolgu yapıldığında su geçirmezliği hasar görmekten korur,
* Fazla suyu topraktan uzaklaştırır,
* Kolektör tahliyesinin ince toprak parçacıklarıyla tıkanmasını önler.
MacDrain geokompozitleri aşağıdaki teknolojilere göre, farklı drenaj çekirdekleri ile üretilebilir:

MacDrain® C
MacDrain® C düzlemsel drenaj yapıları için kullanılan bir drenaj geokompozitidir (GCD). Drenaj çekirdek malzemesini filtre edici dokuma olmayan ve ayırıcı ya da koruyucu tabaka olarak kullanılabilecek geotekstille birleştirerek yapılmıştır.

MacDrain® M
Çekirdek yapısı esnektir, kalınlığı fazladır, boşluk oranı oldukça fazladır ve sıkıştırma mukavemeti düşüktür; düşük basınç uygulanan ve yüksek akış gereken uygulamalar için uygundur.

MacDrain® N
Çekirdek nispeten incedir, sıkıştırma mukavemeti yüksektir; yüksek basınç uygulanan ve nispeten düşük akış gereken uygulamalar için uygundur.

MacDrain® W
Çekirdek yapısı esnektir, kalınlığı az ile orta arasında değişir, boşluk oranı çok yüksektir ve sıkıştırma mukavemeti orta-yüksektir; kanal örneği nedeniyle akış kapasitesi, boylam yönünde çapraz yönde olduğundan çok daha fazladır; neredeyse tüm uygulama türleri için uygundur.

MacDrain® TD
Bu geokompozitler, içindeki drenaj borusunun girişini kolaylaştıracak bir halatla bir uçta kılıfa sahiptir. Hendek drenajları için tasarlanmıştır ve boru, çıkışlar arasında daima uzun bir mesafeyi korur.

MacDrain® V
MacDrain® V, toprak konsolidasyon işleri için bir drenaj geokompozitidir. İnşaat işlerinden önce yumuşak neme sahip zemini iyileştirmek için kullanılmaktadır.

Kum ve mıcır kullanılarak yapılan geleneksel drenaj yerine MacDrain kullanımının ardında birçok neden bulunmaktadır; en önemlileri aşağıdakilerdir:
* Ekonomik ve çevresel avantajlar
* Teknik avantajlar
* Kolay ve hızlı kurulum
* Garantili performanslar

Geokompozitler MacDrain Ekonomik ve Çevresel Avantajları

* Mineral drenaj dolgulu (mıcır, kum) geleneksel bir çözüm yerine, maliyet etkinliğinin ekonomik değerlendirmesi üzerinde olumlu etkiye sahip MacDrain’in kullanılması maliyetin büyük miktarda azalması ile sonuçlanır;
* Pratik olarak çöp depolama alanında atık veya boşaltma malzemesine ihtiyaç yoktur;
* Çevreye ilave olumlu etkisi yoktur. Çünkü taşınacak malzeme miktarı hacim ve ağırlık olarak önemli oranda azaltılmıştır ve bu nedenle çevre kirliliği de azaltılmıştır.

Geokompozitler MacDrain Teknik Avantajları

* Geleneksel çözümler yerine MacDrain’in kullanılması pek çok durumda tek seçenektir; örneğin, doğal mineral katmanının dengeli olmayacağı dik meyiller gibi.
* MacDrain serisi, her türlü teknik / işlevsel ihtiyaca uymak amacıyla çok özel ve seçilmiş kompozitler geliştirilerek özelleştirilebilir.

Geokompozitler MacDrain Kolay ve Hızlı Kurulum

* MacDrain geokompozitleri hafiftir ve taşıması kolaydır;
* MacDrain kurulumu için gerekli işçilerin sayısı ve süre, geleneksel bir çözümle kıyaslandığında çok daha azdır;
* Mineral drenaj dolgularına ihtiyaç yoktur (mıcır, kum);
* Tek bir işçi MacDrain rulosunu taşıyabilir (2 m genişlikte);
* Uzmanlaşmış işçilere veya özel kurulum araçlarına ihtiyaç yoktur: genellikle sadece bir kesici, çivi veya bir çekiç gereklidir.

Geokompozitler MacDrain Garantili Performanslar Sunar

* MacDrain geokompozitler dernaj olarak mıcır örtülerin, çöp depolama uygulamalarında da gaz havalandırma tabakalarının yerini alır;
* MacDrain geokompozitler karayolu ve demiryolu dolgularının altında olumlu drenaj sağlayabilir;
* MacDrain geokompozitlerinin drenaj kapasitesi laboratuvarda tüm pratik kullanıma koşulları altında ölçülür ve performansları katı kalite kontrol uygulamaları ile garantilenir.

MacDrain Fiyatları ve MacDrain Modelleri İle İlgili Detaylar İçin İletişime Geçin.

  Daha fazla bilgi için

  Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.  Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

  E-bültenimize kaydolun!

  En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


  E-Bültene kaydolmak istiyorum.