Yosun Çayırları ve Resiflerin Yeniden Yapılandırılması

 Yosun Çayırları ve Resiflerin Yeniden Yapılandırılması

Yosun çayırlarının önemi. Yosun çayırları kıyısal çevrelerde akış hızını azaltarak ve çökelmeyi arttırarak erozyonu önlemektedirler. Ayrıca, karbonu hapsederek flora ve fauna için önemli deniz habitatı oluştururlar.

Çevre korunmasına yardımcı Maccaferri çözümleri. Çözümlerimiz, bitki örtüsünün yeniden canlandırılması için yosun çayırlarının yakınındaki akıntıları azaltarak, bu çevre için önemli yapılarının dengelenmesi için kullanılabilir. Takviyeli MacMat® geomatlarımızı, deniz yatağında koloni oluşturmaya çalışan hassas yosunlara köklenme sağlamak için kullanıyoruz. Genellikle MacBags ve MacTubes®’ile birlikte kullanılmakta olup benzer bir yaklaşım da fırtınaların zarar verdiği resif bölgelerinin yeniden canlandırılması için kullanılmaktadır.

Tuz bataklıklarının korunması. Yosun çayırları her zaman denizin altında olmasına rağmen tuz bataklıkları gelgit bölgesinde yer almakta ve her gün sular altında kalmaktadır. Tuz bataklıkları deniz ve kara arasında bir tampon bölge oluşturur ve çözümlerimiz bu doğal koruma alanlarına takviye sağlanması için kullanılabilir. Genellikle kenarlarında doğal kanallara takviye yapılmasını ve erozyona karşı koruma sistemlerini gerektirirler.

Ürünler

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.