Terramesh - Terramesh Türkiye - Maccaferri Türkiye

 Terramesh®

terramesh

Terramesh Sistem, ön yüzü taş görünümlü olan (aynı zamanda Mekanik Olarak Stabilize Edilmiş Toprak Duvarlar olarak da bilinir) özellikle yol dolguları oluşturmak için sıklıkla kullanılan modüler bir sistemdir. 74 m yükseklikle dünyanın en uzun güçlendirilmiş toprak yapısı olduğuna inanılan proje dahil, en önemli alt yapı projelerinde küresel olarak kullanılmaktadır. Terramesh diğer adlarıyla “dikey alın yapısı” ve “kuyruklu gabion” olarak da bilinmektedir.

Yüksek şevlerde ve önem derecesi yüksek yapılarda, yüksek performanslı primer geogridler, ParaLink®, ParaGrid® ve MacGrid® WG ile bağlantılı olarak da kullanılabilirler. Fabrikada hazırlanıp balyalar halinde sahaya nakliyeleri yapılan bu modüler sistem üniteleri, çift bükümlü tel ağ (8×10 tipi) ünitelerden oluşurlar. Bu hegzagonal yapıdan oluşan Terramesh sistem modülleri, ara bölmeler ile (diyafram) bölümlere ayrılıp; daha stabil bir hal alırlar. Üniteler üretim sırasında kapak kısımlarından ikincil donatı görevi de gören kuyruk kısımlarına kadar yekpare olarak imal edilirler. Terramesh sistem üniteleri, standart uzunluklarda tedarik edilirler ve sahada ayrıca kesme ve bükme işlemine gerek duymazlar.

Sahada modüllerin montajının ardından, ön yüzdeki kafes kısmı uygun nitelikteki gabion taş dolgusu ile doldurulur ve projesine göre mukavemetlerdeki ve uzunluklardaki geogridler ile kombine edilerek geogridlerin üzerine yapısal dolgu olan geri dolgu malzemesi yerleştirilir ve standartlarına uygun şekilde sıkıştırılır. Terramesh® Sistem modülleri, uzun dönem servis ömrüne sahip malzemeler olduğundan GalMac® ve PVC kaplı çelik telden üretilirler.

Terramesh® (dikey alın yapısı ve kuyruklu gabion) üniteler Düzce’de yer alan fabrikamızda üretilir. Fabrikamızın yönetim ve üretim sistemimi ISO 9001’e göre belgelendirilmiştir.

Terramesh İstinat Duvarı İçin İletişime Geçin

  Daha fazla bilgi için

  Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.  Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

  E-bültenimize kaydolun!

  En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


  E-Bültene kaydolmak istiyorum.