Endüstriyel Zeminler, Prekast Segmentler & Diğer Kullanımlar - Maccaferri

 Endüstriyel Zeminler, Prekast Segmentler & Diğer Kullanımlar

Betonun Güçlendirilmesi: Maccaferri Wirand® çelik lifler ve Fibromac® mikro-polimer lifler, betonun performansını iyileştirmek için yaygın olarak kullanılıyor. Beton en yaygın olarak kullanılan inşaat malzemesidir. Çelik lifler ise 100 yılı aşkın süredir betonu güçlendirmek için kullanılmaktadır. Bununla ilgili ilk patent için 1874 yılında başvurulmuştur. Bu uygulama pek çok beton kullanımına (prekast, yerinde dökme veya püskürtme beton olarak kullanılır) uygulanmıştır. Avantajları arasında içeriğin basitliği ağır basmaktadır. Sadece Fibromac® polimer liflerin eklenmesi, betonda erken oluşan büzülme çatlaklarını azaltabilir.

Performansın Arttırılması: Çelik liflerin betona eklenmesi yeni ve gelişmiş mekanik özelliklerin ortaya çıkmasını sağlar. Lifler betonda üç boyutlu olarak dağılır. Bu da endüstriyel kaplamalarda kullanılması durumunda, tam olarak gereken yerde, levhanın kenarlarında performans sağlar. Maccaferri Wirand® lifleri ile güçlendirilmiş beton, betonun performansını arttırır;
• Gevşekten süneğe, levhadaki zayıf noktaları azaltır
• Sıkıştırma mukavemetinden bükülgen yapısal performansa
• Gelişmiş yapısal performans ve ‘inşaata elverişlilik’
• Daha iyi etki direnci

Çeliğin Liflerle Değiştirilmesi: Pek çok durumda, döşeme levhasındaki geleneksel çelik güçlendirmenin yerine tamamen çelik lifler kullanılabilir. Yüksek elastikiyetli sentetik lifler çelikten ziyade plastik olmaları sayesinde betonda yapısal olmayan performans avantajları için kullanılır. SRFC levhaları, geleneksel olarak güçlendirilmiş levhalardan daha az akıtma yapılarak inşa edilebilir ve daha az bağlantı gerekir, testere ile kesilme yerleri ortadan kalkar.

Bu teknik özellikle super-flat katlarda çok raflı depolama nedeniyle yoğunlaşan koridor yüklerinde kullanılmaktadır.

Döşemenizin Optimize Edilmesi: Beton sınıfını, levha kalınlığını, lif tipini ve dozajı göz önünde bulundurarak döşeme levhasının tasarımını optimize etmek için PAVE tasarım yazılımımızı kullanıyoruz.

Betonunuzu Benzersiz Hale Getirmek: Lif güçlendirme tasarımı ve tedariğindeki 30 yılı aşkın deneyimimiz ile ‘betonunuzu benzersiz hale getirmek amacıyla tasarlanmış çok çeşitli Wirand® lifleri (hem çelik hem polimer) sunuyoruz.

Çözümler

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.