Balastlı ve İyileştirici Matlar - Maccaferri

 Balastlı ve İyileştirici Matlar

Maccaferri Balastlı Şilteleri deniz yatağının filtrelenmesi, ayrılması, sınırlanması ve iyileştirilmesi amacıyla su altı uygulamalarında kullanılan prefabrike, kompozit yataklardır. Dalgakıranlar, aşınma koruyucular, mahmuzlar ve benzeri deniz altı (veya dere) yapılarında ya da uygulama ile deniz yatağı arasında temel filtreleme tabakası gereken yerlerde kullanılırlar.
Uygun filtreleme (veya diğer fiziksel özellikler) performansı ve delinme direnci sunan kuru alanlarda kurulumu basit kaliteli bir geotekstildir. Ancak, bu ürünün su ortamına aktarılması ve tekstilin kaldırma kuvveti kurulum sorunlarına neden olur!

Bir filtre tabakası sağlamasının yanında Balastlı Şilte, kuvvetlendirici, kirli çökeltileri yalıtıcı ve iyileştirici özellik taşır.

Balastlı şilteler gerekli filtre performasını sağlamak için basit şekilde tasarlanmıştır ve aynı zamanda erozyonu sınırlamak için deniz yatağı ile temas halinde kalmaktadır. Bunun sonucunda da yapının altında istikrarsızlığı engellemektedir.

Kapsamlı geosentetik portföyümüz ve üretim uzmanlığımız ile, projede gereken performans özelliklerini sunmak için geotekstilleri, güçlendirme malzemelerini ve membranları özel kombinasyonlar halinde kullanıyoruz.

Balastlı İyileştirici Matlar, dereler ve haliçlerdeki kirlenmiş sedimentlerin temizlenmesi sorununa son teknoloji bir yaklaşımdır. Endüstriyel bölgelerdeki kirlenmiş sedimentlerin taranması ve boşaltılması son derece pahalıya mal olabilir ve bu materyallerle oynamak daha fazla akıntı dağılmasına yol açabilir. Şiltelerimizin iyileştirme ve izolasyon işlevselliği müşterilerin çevresel sorumluluklarını yerine getirmelerine yardımcı olmak için değer katabilir.

Balastlı Şiltelerimiz dört ayrı türdedir:

Balastlı Filtreleme Şilteleri (BFM)

– Filtreleme ve ayırma işlevleri sunar. İki tarafı da güçlendirilmiş 3D geomat çekirdekten oluşan iki geotekstilden mamül kompozit bir şiltedir, mıcır balast içererek su altına kolay yerleştirme sağlar.

İyileştirici Filtreleme Şilteleri (RFM)

–Kirlenmiş sediment iyileştirme işlevselliği için mıcır balastın organik kil / aktif karbon karışımı ile karışması durumu haricinde BFM’ye benzer.

Balastlı Yalıtım Şilteleri (BSM)

– Su altında su geçizmezlik ve sınırlama işlevleri sağlar. Geotakstillerden birinin geçirgen olmayan MacLine GCL geomembran ile değiştirilmesi durumu haricinde BFM’ye benzer.

İyileştirici Yalıtım Şilteleri (RSM)

– Kirlenmiş sediment iyileştirme ve yalıtım işlevselliği için mıcır balastın organik kil / aktif karbon karışımı ile karışması durumu haricinde BSM’ye benzer.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.