Kan Bağışıyla Yeni Bir Sosyal Sorumluluk Projesi
Mayıs 18, 2010
Bodrum Modern Projesinde Çözümlerimizi Tercih Etti
Temmuz 12, 2010

İtalya Başkonsolosu Düzce’de Bulunan Fabrikasını Ziyaret Etti

İtalya Başkonsolosu Düzce’de Bulunan Fabrikasını Ziyaret Etti

Türkiye’deki en gelişmiş geoteknik mühendislik uygulamalarını başlatarak, Düzce’deki fabrika ile bölgenin en modern üretim tesisini faaliyete geçiren Maccaferri, İtalya Başkonsolosu Gianluca Alberini ve beraberindeki heyeti Düzce’deki fabrikasında ağırladı. 5 bin ton olan üretim kapasitesinin yaklaşık bin 500 tonunu, başta Türkmenistan, Gürcistan, Irak, İngiltere ve İtalya olmak üzere bir çok ülkeye ihraç eden Maccaferri, Düzce’de 2012 yılında faaliyete geçen fabrikası hakkında Gianluca Alberini’ye detaylı bilgiler verdi.

Ziyareti gerçekleştiren İtalya Başkonsolosu Gianluca Alberini, “İtalya ve Türkiye’nin dostlukları çok eski dönemlere dayanıyor. İstanbul’a Türklerden önce İtalyanlar yerleşmişler. Bu sebeple Türkiye’nin ayrıca bir yeri var. İtalya ile Türkiye arasındaki ilişkiler oldukça gelişmiş. İthalat ve ihracat alanında İtalya, Türkiye için 4. sırada geliyor. Düzce’de de bazı İtalyan yatırımcılar var. Biz daha fazla ne yapabiliriz diye incelemeye geldik” ifadelerini kullandı.

Gezi esnasında Maccaferri’nin, otoyollar, demiryolları, havaalanları ve endüstriyel altyapılar için gerekli istinat yapısı uygulamaları, kaya ve taş düşmesine karşı koruma uygulamaları, dere ıslahı ve erozyon kontrol projeleri ile katı ve tehlikeli atık depolama sahaları uygulamaları gibi çözüm konuları ile farklı sektörlerde faaliyet gösterdiği, Gianluca Alberini’ye anlatıldı.

İtalya Başkonsolosu Gianluca Alberini’ye Düzce fabrika ziyareti anısına Maccaferri Genel Müdür Yardımcısı Ali Kemal Kermooğlu tarafından plaket verildi.

Maccaferri Düzce fabrikasını ziyaret eden İtalya Başkonsolosu ve yanında yer alan heyet, yapılan incelemelerin ve tanıtımların ardından Düzce’den ayrıldı.
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.