Kan Bağışıyla Yeni Bir Sosyal Sorumluluk Projesi
Mayıs 18, 2010

Maccaferri Ortaklığıyla Dünyadaki 29. Fabrikasını Düzce’de Kurdu

Maccaferri Ortaklığıyla Dünyadaki 29. Fabrikasını Düzce’de Kurdu

Türkiye ve İtalya’nın En Büyükleri Düzce’de Buluştu Galvanizli tel ürünlerinin dünyadaki en büyük üreticisi Officine Maccaferri ile Maccaferri Şirketler Grubu güçlerini birleştirerek Türkiye’nin en modern fabrikasını faaliyete geçirdi.

İlk etapta 6 Milyon TL’lik yatırım ile Düzce’de 10 bin metrekare alana kurulan tesis ile bugüne kadar ithal edilen ürünlerin Türkiye’de üretimi gerçekleşecek. Avrasya bölgesinin en büyük üretim tesisi olarak planlanan fabrika tam kapasiteye ulaştığında, yakın çevre ülkelerinin tüm ihtiyacını karşılayacak. Açılış için Türkiye’ye gelen Officine Maccaferri Yönetim Kurulu Başkanı Alessandro Maccaferri ve Officine Maccaferri CEO’su Luigi Penzo, “Türkiye BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’dan oluşan hızlı gelişen ülkeler) arasında yer almayı hak ediyor” dedi.

İtalyan devi Officine Maccaferri ile Maccaferri Şirketler Grubu ortaklığıyla kurulan Maccaferri Düzce’de 10 bin metrekare alanda kurulu ilk fabrikasını hizmete açtı. 6 Milyon TL’lik yatırımla kurulan fabrikada üretilen ürünlerin Ortadoğu, Afrika ve eski demir perde ülkeleri ile Akdeniz’e kıyısı bulunan ülkelere ihraç edilmesi planlanıyor.

Açılış için Türkiye’ye gelen Maccaferri CEO’su Luigi Penzo, “Türkiye’nin gerek doğal kaynakları gerek tarihi ile büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz. Türkiye BRICS ülkeleri arasında yer almayı hak ediyor” dedi. Maccaferri Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Altay Coşkunoğlu da “ 25 yıllık iş birliğinden sonra gerçekleştirdiğimiz yeni ortaklık ile Türkiye’deki en gelişmiş geoteknik mühendislik uygulamalarına başladık.

Düzce’deki bu ilk fabrikamız ile de bölgemize en modern üretim tesisini kazandırdık” dedi. 130 yıldır faaliyette ’tel kafes’e ismini verdi Düzce’de faaliyete geçen fabrikada inşaat, geoteknik ve çevre mühendisliği uygulamalarında kullanılan çift bükümlü tel ağ türevleri üretiliyor. Yaklaşık 100 kişinin istihdam edilmesi planlanan fabrikanın ilk etapta 5 bin ton olan üretim kapasitesinin yaklaşık bin 500 tonunun çevre ülkelere ihraç edilmesi planlanıyor.

2 yıl içerisinde kapasitenin 10 bin tona çıkarılması hedefleniyor. Ortaklığın karşılıklı güven ve başarı ile devam eden uzun süreli iş ilişkisinin doğal sonucu olarak oluştuğunun altını çizen Maccaferri CEO’su Luigi Penzo, şöyle konuştu; “130 yılı aşkın teknik deneyim ve engin bilgiye sahip dünya çapındaki Maccaferri firması Türk pazarında sektör lideri Maccaferri Şirketler Grubu’nun birleşmesiyle oluşan Maccaferri, doğru temeller üzerinde yükseliyor.

Son yıllarda dünyanın sayılı ekonomileri arasına giren Türkiye’de doğrudan ve aktif olarak rol almak Maccaferri olarak bizi çok heyecanlandırıyor. Faaliyet gösterdiğimiz ve göstereceğimiz tüm sektörlerde başarılı olacağımıza inanıyoruz. Bu gün açılışını yaptığımız Türkiye’deki ilk yatırımımız da bunu kanıtlıyor.” Türkiye’nin sahip olduğu doğal kaynaklar, gelişen ekonomisi ve tarihsel birikimiyle gelişmiş ülkeler yer alması gerektiğine inandıklarını söyleyen Penzo, “Bu nedenlerle Türkiye ’BRICS’in bir üyesi olmalıdır” dedi.

Maccaferri’nin farkının anahtar teslimi projeler olduğunu söyleyen Officine Maccaferri Yönetim Kurulu Başkanı Alessandro Maccaferri “ Projenin başlangıç aşamasından itibaren, mühendislik değerlendirmelerinde, dizayn aşamasında, tedarik ve son uygulama aşamasına kadar müşterilerimize teknik desteği sağlayarak anahtar teslim hizmetler veriyoruz. Her geçen gün daha önemli hale gelen ’tünel’ uygulamaları sektöründe de Türkiye’de büyük bir pazar oluştu. Bu pazarda yeni teknolojiler anlamında ciddi katkılar sağlayacağız” dedi.

Maccaferri, otoyollar, demiryolları, havaalanları ve endüstriyel altyapılar için gerekli istinat yapısı uygulamaları, kaya ve taş düşmesine karşı koruma uygulamaları ve erozyon kontrol projeleri ile katı ve tehlikeli atık depolama sahaları uygulamaları gibi çözüm konuları ile farklı sektörlerde faaliyet gösteriyor.
Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.