Irmak – Karabük Zonguldak Demiryolu Hattında Çelik Grid Uygulaması
Ekim 12, 2010
DSİ ve KGM Çalışanlarına Seminerler Vermeye Devam Ediyoruz
Aralık 12, 2010

Artvin Barajında Geosentetik Donatılı İstinat Duvarı Uygulaması

Artvin Barajında Geosentetik Donatılı İstinat Duvarı Uygulaması

Artvin Barajı ve Hidroelektrik Santrali Geosentetik Donatılı İstinat Duvarı Uygulaması
30 yılı aşkın süredir inşaat, geoteknik ve çevre mühendisliği alanlarında Türkiye’deki liderliğini sürdüren Maccaferri, Artvin Barajı ve Hidroelektrik Santral Projesi’nde, yükseklikleri 8 ila 25 metre arasında değişen Geosentetik Donatılı Terramesh Sistem İstinat Duvarı uygulamasını gerçekleştirdi.

Türkiye’nin 3. büyük özel yatırımı olmakla beraber toplamda 332 MW’lık kurulu güce sahip olan Artvin Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nde, Maccaferri imzalı toplam 11,000 m2’lik Terramesh Sistem Duvar uygulaması gerçekleştirilmiştir. Yükseklikleri 8 ila 25 metre arasında değişen 8 adet Geosentetik Donatılı Terramesh Sistem İstinat Duvarı uygulaması için farklı mukavemetlere sahip “Paragrid” geogridleri kullanılmıştır.

Artvin-Erzurum Devlet Yolu’nun 17 km’lik kısmı başta olmak üzere çeşitli karayolu relokasyonları ve alt yapı deplasmanlarını da içeren projede, hem ekonomik olması hem de drenaja uygun olması sebebiyle Terramesh Sistem İstinat Duvarı uygulaması tercih edilmiştir. Karayollarında, türündeki ilk uygulama olan bu Terramesh sistem istinat duvarları, Maccaferri’nin konusunda uzman ekibi tarafından dizayn edilip uygulama projesi haline getirilmiştir.

Maccaferri; otoyollar, demiryolları, havaalanları ve endüstriyel altyapılar için gerekli istinat yapısı uygulamaları, kaya ve taş düşmesine karşı koruma uygulamaları, dere ıslahı ve erozyon kontrol projeleri ile katı ve tehlikeli atık depolama sahaları uygulamaları gibi çözüm konuları ile farklı sektörlerde de faaliyetlerine devam etmektedir.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.