Azerbaycan ve Türkmenistan’da da Tek Yetkili Maccaferri
Kasım 8, 2016
Kar Bariyeri
Ocak 10, 2017

4. Ulusal Taşkın Koruma Sempozyumu

taşkın koruma tekno maccaferri

4. Ulusal Taşkın Koruma Sempozyumu

Rize’de Düzenlenen 4. Ulusal Taşkın Koruma Sempozyumunda Maccaferri İmzası
Maccaferri, DSİ Genel Müdürlüğü tarafından 23-25 Kasım 2016 tarihleri arasında Rize’de gerçekleştirilen 4. Ulusal Taşkın Koruma Sempozyumu kapsamında, dere ıslahı ve taşkın korumaya ait pilot uygulama gerçekleştirdi. Dere ıslahı ve taşkınlara karşı çözüm sağlayan ve Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen çelik sel kapanı uygulaması, tüm sempozyum katılımcıları tarafından uygulama alanında canlı olarak takip edildi.

30 yıldır Türkiye pazarına sunmuş olduğu çift bükümlü tel ağ türevi ve geosentetik ürünler ile inşaat, geoteknik ve çevre mühendisliği alanlarında faaliyet gösteren firmaların çözüm ortağı olarak tercih ettiği Maccaferri, 4. Ulusal Taşkın Koruma Sempozyumu’nda Türkiye’de ilk kez kullanılan sel kapanı uygulamasını tüm katılımcıların önünde gerçekleştirdi. Maccaferri yapmış olduğu uygulamanın yanı sıra, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde dördüncüsü düzenlenen Ulusal Taşkın Koruma Sempozyumu’nun sponsorları arasında da yerini aldı.

4. Ulusal Taşkın Koruma Sempozyumu

Rize’nin Güneysu ilçesinde gerçekleştirilen ve Türkiye’de bir ilk olan pilot Çelik Sel Kapanı uygulaması, 26 Kasım 2016 Cumartesi günü DSİ yetkilileri, öğretim üyeleri ve özel firmaların bulunduğu geniş bir katılımcı grup tarafından canlı olarak izlendi. Amerika, Brezilya ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde dere ıslahı ve taşkın koruma projelerinde kullanılan çelik sel kapanı uygulaması, su geçirgenliği sayesinde diğer sistemlerden tamamen ayrışıyor. Derenin akışıyla birlikte taşıdığı tüm malzemeleri tellerin arakasında tutarak suyun geçişini sağlayan çelik sel kapanı uygulaması, bakım işletme maliyeti gerektirmiyor.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.