Tünel açma – Püskürtme Beton Katkıları

Rocksil

Rocksil püskürtme beton çalışmaları için kullanılan hızlandırıcı ve sertleştirici bir karışımdır. Suda-sodyum-silikat solüsyon bazlıdır. Rocksil’in kullanımı kolaydır ve tünel aşma çalışmalarında kullanım için onaylanmıştır. Hem ıslak hem de kuru karışımlı püskürme betonda kullanım için uygundur. Hızlı kuruması nedeniyle püskürtülen betonun kuruma süresinin hızlı olması gerektiği tünel açma, madencilik, baraj, kuyu açma, şev koruması ve genel inşaat uygulamalarında kullanılır.

Apral

Apral püskürtme beton çalışmalarında kullanılan, nihai mekanik mukavemeti etkilemeyen hızlandırıcı bir karışımdır. Suda-aluminyum oksit solüsyonuna dayalı, alkali içermeyen bir üründür.

Hem ıslak hem de kuru karışımlı püskürme betonda kullanım için uygundur. Hızlı kuruması nedeniyle püskürtülen betonun kuruma süresinin hızlı olması gerektiği tünel açma, madencilik, baraj, kuyu açma, şev koruması ve genel inşaat uygulamalarında kullanılır. Soğuk su koşulları için de uygundur.

E-FLU

E-FLU_100, sıcak iklimlerde bile çalışabilirliği korumak ve kısa vadede betonun sertleşme mukavemetini hızlandırmak amacıyla özel olarak tasarlanmış son derece yüksek kapasiteli, polikarboksilik, hiper- plastikleştirici bir karışımdır.

E-FLU_100, gerekmesi durumunda silis dumanı, uçucu kül, yüksek fırın cürufu ve çok düşük W/C oranına sahip, saldırgan ajanların (kloritler, sülfatlar, karbon dioksitler) saldırısına dirençli beton yapıların eklenmesi ile özellikle yüksek mukavemetli hazır beton üretimi için uygundur. Ürün, bir saatten uzun süreyle, üstün çalışabilirlik sağlar. Segregasyonu ve terlemeyi önler. Hem homojenliği hem de kohezyonu arttırır; içindeki hava kabarcıklarının azaltılması nedeniyle yüzey kaplamalarını iyileştirir. Güçlendirici çelik çubukla aderansı iyileştirir.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.