Benzeri Görülmemiş Şilte Gabion ve Geotekstil Uygulaması
Ağustos 8, 2016
EuroGeo 6 Kongresi’nin Sponsoru Olduk
Ekim 6, 2016

Y.S.S Köprüsü’ne Özel İstinat Duvarı Uygulaması

Y.S.S Köprüsü’ne Özel İstinat Duvarı Uygulaması

Dünyanın en geniş ve en yüksek kulesine sahip asma köprüsü olarak adından söz ettiren Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyol Projesi’nde, Maccaferri tarafından özel olarak imalatı yapılan istinat duvarı uygulaması gerçekleştirildi.

Yavuz-Sultan-Selim-Köprüsü-özel-istinat-duvarı-uygulaması

30 yılı aşkın süredir inşaat, geoteknik ve çevre mühendisliği alanlarına yönelik sunduğu gelişmiş çözümlerle Türkiye’deki liderliğini sürdüren Maccaferri, Yavuz Sultan Selim Köprüsü viyadük ayakları kısmında, green terramesh sistem tipi geogrid donatılı istinat duvarı uygulamasını gerçekleştirdi. Gerek viyadük ayaklarında bulunan dolgu yükseltmesinin taşıma gücünün artırılması, gerekse yeşillenebilir ön yüz cephenin oluşturulması amacıyla kullanılan istinat duvarı, dolgu yükseltme sınırlarını daraltarak projeye zaman avantajı da sağlamış bulunuyor.

İleri mühendislik çözümleriyle doğaya uyumlu bir görüntünün yakalandığı Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyol Projesi için Maccaferri tarafından 2 bin 800 metrekarelik istinat duvarı imalatı gerçekleştirildi.

Maccaferri; otoyollar, demiryolları, havaalanları ve endüstriyel altyapılar için gerekli istinat yapısı uygulamaları, kaya ve taş düşmesine karşı koruma uygulamaları, dere ıslahı ve erozyon kontrol projeleri ile katı ve tehlikeli atık depolama sahaları uygulamaları gibi çözüm konuları ile farklı sektörlerde de faaliyetlerine devam etmektedir. Başta müteahhitler, idareler ve proje firmaları olmak üzere bütün müşteri ve kullanıcılara kaliteli, pratik, ekonomik, teknolojik ve uzun ömürlü anahtar teslimi çözümler sunuyor.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 216 217 53 70 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!


E-Bültene kaydolmak istiyorum.